دندانهای انسان همانند ستونهای یک کاخ به عنوان یک مجموعه می باشند. هر کدام از این ستونهای کاخ ممکن است بنا به هر دلیلی نابود گردند. دندانهای موجود در دهان هم مانند این ستونها ممکن است از دست داده شود. دلایلی همچون پوسیدگی بیش از حد و عدم رسیدگی به آنها، بیماریهای لثه، بیماریهای فک و ضربه خوردن دندانها باعث از دست دادن آنها می گردد. وقتی که یک یا چند عدد از ستونها بریزند، ساختار کاخ ممکن است آسیب جدی بخورد. همین طور وقتیکه یک دندان را از دست بدهید، در ساختار دهان و حتی بدن تغییراتی پدید می آید. برای حل این مشکل گزینه های متعددی همچون ایمپلنت، دندانهای مصنوعی، اوردنچر و یک سری موارد دیگر می باشد.

Over denture

کاربرد اوردنچر

بسیاری از افراد روش دندانهای مصنوعی را بخاطر مشکلات استفاده از آن را انتخاب نمی کنند. مشکلاتی همچون مشکل در تکلم، مشکل در جویدن غذا و سایر مشکلاتی نظیر اینها. علاوه بر این روش ایمپلنت از نظر هزینه برای خیلی افراد روشی مقرون به صرفه نیست.

برای این افراد روش ارودنچر پیشنهاد می گردد. روش اوردنچر، یک متد مدرن برای حل مشکلاتی که در بالا به آن اشاره گردید، می باشد. با این روش مهمترین ایراد دندانهای مصنوعی، یعنی لقی دندانهای مصنوعی یا پروتز های متحرک بر طرف می شود. دراین روش پروتزهای کامل را بر روی پایه های کاشته شده در لثه قرار می دهند. این پایه ها انواع مختلفی دارند. پرکاربردترین آنها ایمپلنت می باشد.

مکانیسم کار اوردنچر

برای نصب روکش ها در روش اوردنچر چند پایه که اغلب ایمپلنت می باشد درن فک قرار می گیرند. بعد از محکم شدن پایه ها درون فک، پروتزهای متحرک بر روی آنها قرار می گیرد. با همین روش ساده، مشکل لقی، شل و سفت شدن پروتزهای متحرک براحتی حل گردیده است.

اوردنچر برپایه ایمپلنت چیست؟

روش درمانی اوردنچر، همان درمان جایگزینی دندانهای افتاده ازطریق دندانهای مصنوعی می باشد. با این تفاوت که این دندانهای مصنوعی توسط ایمپلنتهای جوش خورده در فک فیکس می گردند. در اوردنچرکه بر پایه ایمپلنت می باشد، از تعداد کمی ایمپلنت برای تمام دندانهای یک فک نهایتا تا ۶ عدد ایمپلنت به کار می رود.

تفاوت ایمپلنت و اوردنچر بر پایه ایمپلنت، این می باشدکه در روش ایمپلنت برای هر دندان یک ایمپلنت قرار می گیرد ولی درروش اوردنچربر پایه ایمپلنت نهایتا تا ۶ عدد ایمپلنت برای نصب پروتزهای مصنوعی کافی می باشد. دراین روش هزینه ی درمان به مراتب کم می باشد. در واقع در اوردنچر بر پایه ایمپلنت، ایمپلنتها نقش ریشه دندان را برای پروتزهای مصنوعی بر عهده دارند.

با استفاده از روش اوردنچر کیفیت زندگی بالاتر می رود و تمام مشکلات استفاده از دندانهای مصنوعی را از بین می برد.

چرا اوردنچر برپایه ایمپلنت

وقتی که دندانهای خود را ازدست می دهید، موقعیت لب ها و بافت های لثه دچار تغییر می گردد. با استفاده از روش اوردنچر، قرار گرفتن لبها و بافتهای لثه در محل و موقعیت اصلی خود قرار می گیرند. در نتیجه طرح لبخند شما به زیبایی نمایش داده می شود. آمار موفقیت این روش درمانی ۱۰۰ در صد بوده است و بهمین جهت طرفداران خاص خود را بدست آورده است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست

10 درصد تخفیف همه خدمات برای مراجعه کنندگان از طریق وب سایت

راه ارتباطی ما با شما و رزرو نوبت whatsapp