ایمپلنت چیست؟

برخی از انسان ها نیز ممکن است به هر دلیلی دندان خود را از دست بدهند. ایمپلنت یا فیکسچر دندان در داخل ناحیه ریشه فاقد در داخل طول یکسان به عنوان پایه مینای فرد قرار می گیرد. فیکسچرها قسمت هایی در داخل طول دندان طبیعی هستند. این پایه ها با تکنیک فوق العاده ساخته شده اند تا ظاهری کاملاً طبیعی داشته باشند. مهمترین اجزا ایمپلنت دندانی  فیکسچر و اباتمنت هستند. قطعه ای که در استخوان فک قرار می گیرد فیکسچر و قسمت تاجی که در بالای لثه قرار دارد اباتمنت نامیده می شود. در اباتمنت پروتز یا روکش ایمپلنت قرار دارند. مواد پایه آن نیز تیتانیوم است. از آنجایی که تیتانیوم استفاده شده کاملاً با استخوان فک مطابقت دارد، این روش درمانی دیگر باعث لغزش، صدا یا آسیب استخوان نمی ‌شوند. حال که می دانید این روش درمانی چیست و چه عملکردی دارد بهتر است بدانید که چه کسانی می تواند از این روش برای پر کردن جای خالی دندان های از دست رفته خود استفاده کنند؛ در ادامه نیز به معرفی بهترین مرکز ایمپلنت در زعفرانیه خواهیم پرداخت.

 • افرادی که دندان های جلویی یا پشتی خود را به طور کامل از دست داده اند.
 • کسانی یک یا چند دندانی جزئی خود را از دست داده اند و این شکاف ما بین دندان ها موجب کاهش اعتماد به نفس آن ها شده است.
 • در صورتی که دندان های پشتی خود را از دست داده باشید و قادر به جویدن راحت غذا نباشید
 • افرادی که نمی توانند از دندان مصنوعی استفاده کنند.
 • کسانی که باید گفتار و نحوه صحبت کردن خود را به علت بی دندانی تقویت کنند.

ایمپلنت های دندانی اکنون دیگر محدودیت سنی انتخابی ندارند و هر شخصی که بتواند بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کند، می تواند دندان خود را کاشت کند. اگر فردی به سن رشد رسیده باشد، می تواند به جا دندان های از دست رفته خود استفاده کند. به عنوان مثال، اگر کودک نوپایی که به دلیل اتفاقی در برخی از دوره‌ های رشد خود دندان ‌های دائمی خود را از دست داده است، می‌تواند پس از رسیدن به سن ۱۶ سالگی از ایمپلنت استفاده کند.

ایمپلنت در تهران

انواع ایمپلنت دندان

این روش درمانی دارای انواع مختلفی است که به صورت کلی به دو نوع تقسیم بندی می شوند. در زیر به معرفی انواع ایمپلنت دندان اشاره کرده ایم؛

 • ایمپلنت ریشه ای

این نوع ایمپلنت حداکثر نوع رایج از این روش درمانی و در عین حال زیبایی است که هر فردی می تواند از آن استفاده کند. ایمپلنت‌های ریشه ‌دار نیز به‌عنوان داخل استخوانی یا درون ریشه شناخته می‌ شوند، به این دلیل که در داخل     استخوان قرار می گیرند. این نسخه مانند یک پیچ یا مخروط ضخیم به نظر می رسد و دارای عرض و طول منحصر به فرد است. برای اینکه این نوع کاشت دندان به درستی قرار گیرد، ارتفاع و عرض کافی در داخل استخوان برای ارائه یک پایه ثابت برای آن بسیار مهم است. دندانپزشک شما نوع مناسبی را که در درجه اول روی استخوان فک  و نوع تاج، بریج یا پروتز قرار می گیرد، تعیین می کند.

 • ایمپلنت فریمورک راموس

در صورتی که استخوان فک پایین برای اعمال ایمپلنت دندانی با ریشه بسیار باریک باشد یا اگر قصد دارید ایمپلنت ساب پریوستال را اعمال کنید، ممکن است از این نوع  استفاده شود. این نسخه ممکن است دارای یک بدنه راموس در داخل گوشه دوباره استخوان فک در داخل دهان (یعنی نزدیک به مینای عقل) باشد. هنگامی که این پایه در محل قرار گرفت و بافت احاطه کننده ترمیم شد، یک میله فلزی باریک در سراسر لثه دیده می شود. سپس مینای مصنوعی متناسب با این نوار ساخته می شود. این شکل از ایمپلنت از شکستگی فک جلوگیری می کند.

 ایمپلنت در تهران

روش های انجام ایمپلنت دندان

علاوه بر انواع مختلف این ایمپلنت های دندانی روش های مختلفی برای انجام آن ها وجود دار  که در زیر به معرفی آن ها پرداخته ایم؛

 •  ایمپلنت یک مرحله ای

در موارد محدودی، پس از کشیدن دندان، لثه روی هم پوشانی کافی نخواهد داشت و پزشک تحت فشار قرار می گیرد تا روش غیر مستغرق را به یکی از این روش ها اعمال کند که ایمپلنت دندانی در داخل استخوان فک قرار گیرد و بریف فک بالا بیشتر شود. بخشی از این پایه در فضای باز لثه قرار دارد و لثه در سراسر ایمپلنت دندان در سطح اول عمل جراحی بخیه می شود و ممکن است نیازی به درمان جراحی درجه ۲ و از بین بردن بافت حساس لثه نباشد. پس از ۲ ماه برای ایمپلنت های دندانی در داخل فک پایین و سه ماه برای کاشت دندان ها در داخل فک بالا، لازم است. در طول این با توجه به قالب گیری که توسط دندانپزشک انجام شده است لابراتوار شروع به ساخت روکش اولیه می کند. این تکنیک معمولاً در حداکثر بیماران مرتبط است.

 • ایمپلنت دو مرحله ای

یکی از مزایا این شکل از ایمپلنت، غیرقابل دسترس بودن ایمپلنت دندان در داخل فضای داخل دهانی است که نمی توان آن را در معرض آلودگی های محیطی قرار داد. بنابراین، پس از درمان جراحی، ایمپلنت دندان در دهان دیگر قابل مشاهده نخواهد بود. در این حالت، پایه ها زیر لثه قرار می‌ گیرند تا دیگر تحت هیچ فشاری نباشند. پس از تقریباً ۲ ماه برای ایمپلنت های دندانی در داخل فک پایین و سه ماه برای کاشت دندان ها فک بالا لازم است. با گذاشتن یک قطعه موقت از ایمپلنت دندان که  نوعی پیچ است، مقداری از لثه برداشته شده و ممکن است دیده شود. یک تا ۲ هفته برای بهبودی لثه در فاصله ای دور از قطعه ایمپلنت که از لثه خارج شده است نیاز است. در مرحله بعد قالب گیری برای ساخت روکش مربوط برای تکمیل درمان انجام می شود. به منظور حفظ ظاهر زیبایی فرد مبتلا، معمولاً در صورت نیاز، یک پروتز موقت جداشدنی دندان که باید در شب از دهان خارج شود، در اختیار فرد مبتلا قرار می گیرد. در این تکنیک، شکوه و جلال بیشتری ارائه می شود.

 • ایمپلنت فوری

در این روش ایمپلنت، تاج نیز به همین ترتیب ساخته می ‌شود و در زمان یکسانی روی پایه های دندان قرار می ‌گیرد و روش درمانی انجام می‌ شود. این روش عموماً برای دندان جلویی استفاده می شود تا فرد مبتلا در ۲ تا ۳ ماه دوره نقاهت در مرحله ای بدون دندان نباشد. البته نکته حياتي که بايد به آن اشاره کرد اين است که اين تاج مختصر است و ميناي اصلي آن مي تواند در مراحل بعدی برای فرد مبتلا اعمال شود. مزیت این تکنیک این است که طی یک جلسه عمل جراحی دندان یا کشیدن ریشه انجام می شود و در صورت لزوم استخوان مجاور ترمیم می شود.

 • ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت دیجیتال یکی از فناوری ‌های مدرن و برتر بالینی است که برای به‌روزرسانی سلول ‌ها یا بافت ‌های از دست رفته در بدن انسان استفاده می ‌شود. این ایمپلنت‌ ها معمولاً از ساختارهای دیجیتالی برتر تشکیل شده ‌اند که به یکباره با بافت بدن ترکیب می ‌شوند و قابلیت ‌های انتخاب و کنترل را به مشتریان ارائه می‌ دهند. این نسل در دندانپزشکی نیز مورد استفاده قرار می گیرد و ایمپلنت دندان دیجیتال نامیده می شود. این روش های کاشت شامل یک قطعه دیجیتال کوچک و یک نرم‌افزار لپ‌تاپ است که بلافاصله با فک و دندان ادغام می ‌شود و به مصرف ‌کننده اجازه می ‌دهد تا  مینای دندان خود از به صورت مجازی بررسی کند. از جمله کاربردهایی که این دسته از روش های کاشت مجازی می توانند داشته باشند، مدیریت شرایط دندان مبتلایان به اختلالات دندانی و پیشگیری از مشکلات دندانی در آینده است. با استفاده از این نسل، پزشکان و دندانپزشکان می توانند مسائل دندانی را آنطور که باید بیشتر مشاهده و رسیدگی کنند و خدمات بهتری به مبتلایان ارائه دهند.

هزینه ایمپلنت در تهران

هزینه  ایمپلنت می تواند در نوع خود برای انسان های مختلف بی نظیر باشد. زیرا قیمت کاشت دندان مجموع هزینه هایی است که در مراحل درمانی منحصر به فرد انجام می شود. عناصری که تعیین کننده هزینه این روش درمانی و زیبایی هستند عبارتند از؛

 • تعداد ایمپلنت های دندانی
 • مواد ایمپلنت، اباتمنت و روکش دندان
 • جراحی ایمپلنت دندان دو مرحله ای یا یک مرحله ای
 • درمان های جانبی از جمله درمان عفونت لثه، پوسیدگی دندان و غیره
 • عدم نیاز یا از بین رفتن پیوند استخوان و نوع مواد پیوند
 • دفعات مراجعه به متخصص ایمپلنت
 • هزینه های مربوط به تصاویر و بررسی های مختلف با کمک دندانپزشک
 • هزینه داروها و امکانات دندانپزشکی
 • فن آوری ها و دستگاه های مورد استفاده در طول درمان

هزینه این درمان برای انواع مبتلایان در شرایط فوق العاده سطوح سلامت دهان و دندان از پنج تا ده میلیون تومان می باشد. لازم به ذکر است در اکثر کلینیک های دندانپزشکی این هزینه ها می توانند به صورت اقساطی پرداخت شوند تا انسان بتواند از این نوع درمان با کیفیت برای دندان های از دست رفته خود بهره ببرد. بنابراین هزینه یا قیمت ایمپلنت در زعفرانیه نیز طبق فاکتورهای مختلفی اندازه گیری می‌شود. توصیه می‌شود برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه با کلینیک دندانپزشکی مورد نظرتان تماس حاصل نمایید.

قیمت ایمپلنت در زعفرانیه

مانند هر روش درمانی دیگری، میزان موفقیت ایمپلنت به عناصر متعددی از جمله دانش و استعداد متخصص، وضعیت سلامت بیمار، مراقبت های پس از درمان، و مواد مورد استفاده و … بستگی دارد. اما بیشترین تأثیر را دندانپزشک می تواند بر نتیجه نهایی این روش درمانی بگذارد. بنابراین، به جای تمرکز بر روی برند، انتخاب یک دندانپزشک حرفه ای و در عین حال ماهر بسیار حائز اهمیت است. انتخاب یک مرکز ایمپلنت در زعفرانیه یکی از روش های اطمینان از انجام بهترین روش درمانی است. بهتر است خودتان متخصص را انتخاب کنید، اما انتخاب برند را به او بسپارید، چرا که دندانپزشک با توجه به بررسی وضعیت شما و تشخیص خود بهترین نوع این روش درمانی را برای شما انتخاب خواهد کرد.

معمولا برند های با کیفیت و درجه یکی که برای ایمپلنت دندان استفاده می شوند قیمت بالایی دارند. اما لازم به ذکر است که همیشه قیمت بالا بر مبنای کیفیت بالا نیست. نا گفته نماند که اگر شما بهترین برند را برای انجام این روش انتخاب کنید و در عین حال قیمت زیادی را نیز پرداخت کنید اما اگر درمان را به کمک یک دندانپزشک ماهر و با تجربه نروید همه هزینه های شما بر باد خواهد رفت و علاوه بر این موضوع با مشکلات جدی مواجهه خواهید شد. از جمله مشکلاتی که ممکن است در صورت انتخاب دندانپزشک نامناسب به وجود آمد عبارتند از؛ عفونت شدید لثه، تحلیل استخوان فک، سرطان های دهانی و …

استفاده از برندهای با کیفیت ایمپلنت، محیطی کاملا بهداشتی و رضایت بخش، پرسنل متخصص و تحصیل کرده، سیستم جراحی با استانداردهای جهانی، متخصصین متنوع دندانپزشکی از جمله مزایا کلینیک دندانپزشکی دکتر هوشنگی هستند، که خدمات را با بهترین کیفیت به مشتریان و مراجعه کنندگان عزیز ارائه می کنند. این دندانپزشکی واقع درزعفرانیه تهران با استفاده از به روزترین تکنولوژی‌های دنیا ارائه گردیده است.

بهترین متخصص ایمپلنت در زعفرانیه

یکی از دغدغه تمام افرادی که دندان های خود را از دست داده اند این است که بهترین متخصص ایمپلنت در زعفرانیه را بشناسند و نسبت به کاشت آن خود اقدام کنند. بیماران برای درمان دندان با توجه به حساسیت هایی که دارد و یکی از درمان های پرهزینه محسوب می شود باید دکتر دندانپزشکی که در این زمینه تخصص دارد انتخاب کنند، متخصص باید استخوان فک، سلامت لثه بیمار و شرایط دندان های مجاور را بسنجد و نسبت به کاشت ایمپلنت اقدام کند. به همین دلیل است که پیشنهاد ما انتخاب متخصص جراحی فک و صورت و یا متخصص پریو برای کاشت ایمپلنت دندان در زعفرانیه یا تهران است.

فهرست

10 درصد تخفیف کاربران وب سایت


راه ارتباطی ما با شما و رزرو نوبت whatsapp