جراحی بینی در زعفرانیه

انسان ذاتا به دنبال زیبایی و زیباتر شدن است؛ با پیشرفت علم پزشکی بشر این امکان را پیدا کرده تا صورت که مهمترین عضو ظاهری بدن و ویترین ارتباط با دنیای بیرون برای هر فردی است، را آنطور که دوست دارد تغییر دهد.

جراحی بینی از اولین و متداول ترین عمل های زیبایی به منظور بهبود ظاهر افراد است که در دنیا طرفدارای بسیار زیادی دارد. در طی این فرایند، جراح پلاستیک، غضروف و استخوان بینی را برای تجسم رسیدن به یک ظاهر مطلوب تر تغییر می دهد. در ادامه به توضیج بیشتر در این رابطه خواهیم پرداخت.

جراحی بینی چیست؟

عمل بینی یکی از ۵ عمل جراحی است که طرفداران بی شماری را به خود اختصاص داده است. در طول درمان، اگر می‌ خواهید ظاهر مطلوبی از بینی خود ایجاد کنید، یک متخصص پزشکی پلاستیک شرایط غضروف و استخوان بینی را اصلاح می‌ کند. برای زنان و مردانی که از ترازو و نگاه به بینی خود ناامید هستند، عمل جراحی زیبایی بینی ممکن است یک تکنیک ایمن، موثر و بررسی شده برای رفع مشکلات ظاهری فرد مبتلا باشد. هنگامی که این روش جراحی توسط یک پزشک ماهر به پایان می رسد، اثرات آن می تواند ثبات قابلیت های صورت را افزایش دهد و به مبتلایان کمک کند تا اعتماد به نفس خود را بازیابند. درمان جراحی زیبایی بینی همچنین می تواند برای رفع عیوب ساختاری شامل سوراخ بینی همراه با مشکلات تنفسی استفاده شود. رینوپلاستی ممکن است برای رفع برخی از مشکلات زیبایی نیز استفاده شود. این درمان جراحی می تواند ثبات بیشتری را در بین عناصر صورت ایجاد کند و برجستگی یا عدم تقارن بینی را دقیق کند. همچنین رینوپلاستی می تواند در کاهش ابعاد سوراخ و خود بینی نقش موثری داشته باشد.

رینوپلاستی یا همان عمل بینی از این جهت خاص است که ممکن است یک سال طول بکشد تا آخرین نتایج آن مشاهده شود. در این مورد، عوامل جانبی شامل تورم و کبودی در سراسر بینی و چشم‌ ها می‌ تواند شما را از دیدن پیامد های درمان بینی برای اولین تا چند هفته پس از درمان جراحی محروم کند. که البته با گذشت دروه نقاهت و حدودا چیزی حدود ۶ ماه تا یکسال می توانید نتیجه این عمل خارق العاده بر روی چهره و صورت خود مشاهده نمایید.  در ماه های اولیه پس از عمل جراحی، نتایج جراحی قدم به قدم ظاهر می شوند. از آنجایی که آخرین نتایج این درمان نیاز به زمان دارد، پزشک معمولاً از فرد آسیب‌دیده می‌خواهد که حداقل دوازده ماه برای جراحی بینی اصلاحی صبر کنند.

انواع روش های عمل بینی

انواع روش های جراحی پلاستیک عمل بینی که ممکن است برای مبتلایان انجام شود به شرح زیر است:

 • اصلاح شکل نوک بینی

نوک بینی دقیقاً در قسمت انتهایی بینی قرار می گیرد و در تعداد کمی از انسان ها، یک طرف  بینی مانند طرف مقابل نیست. به عنوان مثال، یک طرف از نوک بینی ممکن است بزرگتر یا کوچکتر و یا بالاتر و پایین تر باشد یا همچنین می تواند به طور کلی منحرف نیز باشد. با این حال، پزشک می تواند با دستکاری وضعیت غضروف زیر بینی، ظاهری متقارن برای هر وجه ایجاد کند.

 • اصلاح انحراف بینی

انحراف  بینی در حالی اتفاق می افتد که استخوان ها یا سپتوم بینی در ۱/۴ خط وسط صورت قرار ندارند. در نتیجه نهایی این شرایط، بینی بیمار حداقل به یک وجه کشیده شده است. اغلب اوقات، انحراف بینی یک مشکل ارثی است، علیرغم این موضوع این شرایط نیز می تواند به دلیل آسیب افزایش یابد. با این حال، با دستکاری استخوان ها و تیغه بینی، درمان جراحی می تواند ظاهر آن را کاملا صاف کرده و انحراف بینی را از بین ببرد.

 • بینی فرورفته

گاهی اوقات بینی برخی انسان ها در پل بینی دچار فرو رفتگی می شود که از آن به عنوان مشکل فرو رفتی بینی یاد می شود. معمولاً این مشکل از طریق دستکاری غضروف بینی یا استفاده از ایمپلنت یا پروتز انجام می شود. نتایج این درمان می تواند یک بینی مسطح و یکنواخت را در داخل پل بینی برای فرد فراهم کند.

 • عمل بینی گوشتی

برخی از انسان ها ظاهر بینی خود را از روبه رو دوست دارند اما از نیم رخ بینی آن ها دچار مشکلاتی است. آنچه این انسان ها از آن ناراحت هستند ضخامت بینی و حجیم بودن آن است و به همین دلیل این انسان ها تمایل به کوچک کردن بینی خود دارند. با این حال، اگر بینی شخصی به دلیل شکل استخوانی زیرین وسیع باشد، پزشک پلاستیک معمولاً می تواند کاهش زیادی را در عرض  بینی بیمار اعمال کند و در نتیجه عمل را مطابق با خواسته های شخص انجام دهد.

 • کوچک کردن بینی

اگر  بینی شما واقعاً روی صورت شما بیش از حد بزرگ است، ممکن است از رینوپلاستی برای کاهش مقیاس بینی استفاده شود. اکثر بینی های بزرگ شکل استخوانی دارند که می توانند به راحتی به شکل دلخواه بیمار تغییر کنند.

 • بینی کوچک

هیچ کس تمایلی به داشتن بینی کوچک تر ندارد. به عنوان مثال، اگر بینی فردی به طور تصادفی شکسته شده و پل روی آن از بین رفته است، یا اگر بینی فرد به طور کلی کوچک است، ممکن است از روش جراحی بینی برای افزایش مقیاس بینی و ایجاد اثرات مطلوب استفاده شود. برای افزایش پل ، پزشک پلاستیک از یکی از روش های زیر استفاده می کند:

اولین تکنیک شامل برداشتن غضروف از بینی، گوش ها یا دنده ها و استفاده از آن برای تغییر دادن فرم بینی است. در رویکرد دوم، ایمپلنت ها یا پروتزهای ساخته شده از سیلیکون یا مواد مختلف استخوان مانند برای ایجاد تغییراتی در ظهور بینی بیمار استفاده می شوند.

 • از بین بردن قوز بینی

قوز ممکن است به دلیل آسیب یا ژنتیک باشد، با این حال ژنتیک حداکثر دلیل عادی قوز است. قوز ممکن است در تمام مدل های بینی باشد. اما هنگامی که در این زمینه مشکلات منحصر به فردی دارید، متخصص زیبایی و جراحی پلاستیک قطعا می تواند قوز  بینی شما را با استفاده از دستکاری غضروف زیر پل بینی دقیق کند و قوز شما را صاف کند.

 • نوک بزرگ بینی

نوک بینی بزرگ معمولاً ظاهری پیازی دارد و باعث می شود انتهای بینی گرد تر از معمولی یا چاق به نظر برسد. پزشک می تواند غضروف زیر آن را از طریق دستکاری انتهای  بینی خارج کند و ظاهر آن را تغییر دهد.

نکات مهم در مورد جراحی بینی
 • عمل جراحی بینی با هر دوروش بی هوشی عمومی و موضعی قابل اجراست.
 • با استفاده از متدهای جدید جراحی بینی حداکثر عناصر بینی حفظ شده و احتمال بروز بدشکلی و سایر عوارض به حداقل خواهد رسید.
 • در انتهای عمل جراحی بینی ازپانسمان چرب در داخل سوراخهای بینی استفاده خواهد شد که ظرف ۳-۲ روز خارج می شوند.
 • در انتهای عمل جراحی بینی روی بینی آتل گچی یا پلاستیکی گذاشته شده که ظرف ۱۰-۷ روز برداشته می شود.
 • شما بعد از ظهر همان روز جراحی بینی مرخص خواهید شد.
جراحی بینی در زعفرانیه

تکنیک های جراحی بینی

آشنایی با نوع جراحی زیبایی بینی که فرد مبتلا به آن نیاز دارد بسیار مهم است. پزشک از یکی از استراتژی های جراحی زیر برای انجام این جراحی استفاده می کند؛

رینوپلاستی بسته: این روش جراحی معمولاً با استراتژی ‌های مختلفی پیش می رود، زیرا بر خلاف جراحی باز د  این روش هیچ گونه برشی در قسمت بیرونی بینی فرد ایجاد نمی شود. در این حالت، علیرغم پنهان بودن شکاف ها، پزشک می تواند حداکثر اجزای بینی دسترسی داشته باشد و بسیاری از مشکلات زیبایی شناختی و ساختاری آن را پیدا کند.

رینوپلاستی باز: جراحی بینی باز به پزشک اجازه ورود به غضروف و استخوان سوراخ بینی را می دهد، اما با این روش، چند جای زخم در  بینی فرد مبتلا ایجاد می شود. در این حالت، پزشک می ‌تواند از طریق رشد دهانه‌ ای بر روی انتهای سپتوم مرکزی بینی (محل بین ۲ حفره بینی) از شر منافذ و پوست بینی خلاص شده و غضروف آن را ترمیم کند. پس از بهبودی، علائم بسیار محدودی  پوست از فضای ایجاد شده باقی می‌مانند که عمدتاً در زیر ناحیه بینی پنهان می‌ شوند.

مراقبت های بعد از عمل جراحی بینی

 • در زمان ترخیص برای شما مسکن،آنتی بیوتیک و آنتی هیستامین نسخه می شود.
 • در هر زمان می توانید با پزشک خود تماس بگیرید.
 • رژیم غذایی پس از جراحی بینی در ابتدا به صورت مایعات و از روز بعد معمولی می شود. به مدت ۲ هفته از مصرف خوردنی هایی که مستلزم حرکت زیاد لبها باشد (مثل سیب )پرهیز نمائید.
 • سر شما در زمان استراحت پس از جراحی بینی باید کمی بالا تر از بدن بدن باشد.
 • کمپرس سرد (کیسه حاوی یخ) روی چشمها به مدت ۴۸ ساعت پس از جراحی بینی باعث کاهش ورم خواهد شد. میزان ورم در ظرف ۷۲ ساعت به حداکثر می رسد.
 • ترشح از بینی تا ۷۲ ساعت پس از جراحی بینی طبیعی است و در صورت لزوم گاز کوچک جلوی بینی را تعویض نمائید.
 • گچ بعد از ۱۰-۷ روزپس از جراحی بینی برداشته می شود. در طی این مدت می توانید بدون خیس شدن گچ استحمام کنید.
 • شل شدن چسبها در طی ۵ روز اول طبیعی است.
 • داخل بینی را می توانید با گوش پاک کن به آرامی تمیز کنید.
 • کبودی بعد از عمل جراحی بینی طبیعی بوده وظرف ۲ هفته از بین می رود.
 • بعد از بر داشتن گچ تغییرات عمده مشهود است ولی تغییرات تدریجی در طی ۱۲-۶ ماه پس از جراحی بینی کامل می شود.
 • بعد از برداشتن گچ تا ۳ هفته حق استفاده از عینک را ندارید و از آن پس به مدت ۳ هفته باید با چسب عینک را به پیشانی بچسبانید .
 • تا سه هفته پس از جراحی بینی از فین کردن از طریق بینی باید اجتناب شود و در صورت بروز عطسه باید با دهان باز باشد.
 • از فعالیت و ورزشهای سنگین مانند ائروبیک، وزنه برداری، خم شدن طولانی مدت برای ۳ بعد از جراحی بینی هفته پرهیز شود.
 • ورزشهای تماسی مانند کشتی، فوتبال، رزمی و غیره تا ۳ ماه ممنوع است.
 • بخیه های خارجی در روز پنجم پس از جراحی بینی کشیده شده و بخیه های داخلی خودبخود جذب می شوند.
 • پوست بینی شما بعد از جراحی بینی نسبت به نور خورشید حساس است، بنابراین تا ۸ هفته در معرض آفتاب طولانی مدت قرار نگیرید یا از کرمهای ضد آفتاب استفاده نمائید.
 • حس نوک بینی شما بعد از جراحی بینی کاهش یافته ولی در ظرف چندین هفته به حالت طبیعی برمی گردد.

جراحی بینی در زعفرانیه

جراحی بینی یکی از عملکرد های مهم صورت است. انتخاب پزشک مناسب برای این جراحی به شما کمک می کند تا نتیجه نهایی مطلوب را بدست آورید و از خطرات دور باشید و در تصمیم گیری برای انجام جراحی بینی مطمئن باشید. یک متخصص عمل بینی در زعفرانیه حداکثر فعالیت های  خود را روی اعمال جراحی و غیرجراحی صورت انجام داده است. مهارت و تحصیلات حرفه ای پزشکی به او دانش عمیقی در مورد شکل و ثبات صورت و روشی برای تقویت آن برای ایجاد هماهنگی و زیبایی بیشتر در درون قابلیت های صورت داده است. یک متخصص مناسب جراحی بینی به فرد مبتلا کمک و همراهی می کند و او را در تمام مراحل فرآیند جراحی بینی تسهیل می کند.

قبل از اینکه در به انجام عمل بپردازید، باید یک جلسه با متخصص مورد نظر خود را در روند کار قرار دهید. در طی این جلسه، شما و پزشک رینوپلاستی در زعفرانیه، تقریباً با طیف وسیعی از موضوعات مرتبط با این فرآیند، از جمله سلامت فردی، درمان های دارویی که در حال حاضر مصرف می کنید و همه موضوعات مختلف که ممکن است مرتبط باشند، ارتباط برقرار می کنید. پزشک  شما را بررسی می کند و زیبایی و عیوب هدفمند بینی شما را که می خواهید اصلاح و درمان شود، ارزیابی می کند. همه این داده‌ها به او کمک می‌ کنند تا تصمیم بگیرد که آیا به دست آوردن نتیجه نهایی مطلوب شما از طریق عمل جراحی بینی امکان‌ پذیر است یا نه. پس از اتمام جلسه، پزشک رینوپلاستی یک طرح سفارشی در درجه اول کاملاً بر اساس نیازهای شما ترسیم می کند. او توصیه هایی را در مورد نتایج نهایی جراحی بینی عالی برای شما اعمال می کند. نتایجی که ممکن است انتظار داشته باشید و شکل بیهوشی را به عنوان راهی برای حداکثر مزیت شما ارائه می دهد.

هزینه عمل بینی در زعفرانیه

همان طور که در طول این مقاله بیان شد؛ افرادی که قصد انجام  جراحی بینی را دارند ابتدا باید در جلسه های مشاوره شرکت کنند تا پزشک با احتیاط ظاهر و شکل بینی را بررسی و مقایسه کند و در مورد شکل عمل جراحی و مناسب بودن آن تصمیم بگیرد. در این جلسه با توجه به شرایط فرد نیز نرخ و هزینه این جراحی برای او تعیین می شود. اما به طور کلی عواملی هستند که می توانند بر هزینه عمل بینی در زعفرانیه تأثیر بسزایی داشته باشند. این عوامل به شرح زیر هستند؛

 • آزمایشات قبل از عمل جراحی بینی

معمولاً قبل از عمل جراحی بینی، یک سری آزمایش ها از طریق پزشک تجویز می شود تا علاوه بر مقایسه سلامت عمومی، شکل داخلی بینی با احتیاط آزمایش شود و وجود مشکلات تنفسی نیز بررسی شوند. در میان این معاینات، ما می ‌توانیم به ارزیابی تصاویر، سی‌تی اسکن و آزمایش خون اشاره کنیم، که این آزمایشات هزینه های جداگانه ای دارند. اگر دلیل این جراحی درمان باشد، بیمه می تواند چنین هزینه هایی را پرداخت کند.

 • هزینه بیهوشی

اکثر روش ‌های جراحی زیر بیهوشی انجام می ‌شوند تا فرد در مرحله‌ای از عمل خواب باشد و دیگر هیچ دردی را احساس نکند. در مواردی که بیهوشی همیشه امکان پذیر نیست، ممکن است از بی حسی استفاده شود. توجه داشته باشید که حفظ حفاظت از انسان و انجام عمل بدون درد می تواند دغدغه تیم بیهوشی باشد. به همین دلیل می توان بخشی از هزینه عمل جراحی را برای متخصص بیهوشی در نظر گرفت.

 • هزینه اتاق عمل و تجهیزات

رینوپلاستی باید در مکانی با تجهیزات به روز و با استفاده از بهترین تکنولوژی انجام شود و این نشان دهنده هزینه اتاق، تجهیزات، قرص ها و تجهیزات مورد استفاده در برخی از مراحل عمل است. این قیمت همچنین می تواند شامل دستمزد افرادی که در اتاق عمل حضور دارند نیز باشد.

 • دستمزد جراح

بیشتر هزینه رینوپلاستی به مهارت جراح و تجربه کافی آن بستگی دارد و در واقع، پزشکانی که دارای فوق تخصص هستند و توانایی آن ها در این جراحی بیشتر است دستمزد پزشک طبیعتا بیشتر خواهد بود. به همین دلیل، هنگام تصمیم گیری برای انجام جراحی بینی، در انتخاب جراح محتاط باشی  و هیچ گاه سلامتی خود را فدای هزینه کمتر نکنید. زیرا بینی بخشی از صورت شماست که به هیچ وجه نمی توانید آن را پنهان کنید و علاوه بر این موضوع بر چهره شما تأثیر بسزایی دارد.

بنابراین انتخاب یک جراح و کلینیک زیبایی معتبر که از مهارت بالایی برخوردار باشد و دستمزدی به اندازه توانایی شما داشته باشد یکی از مهم‌ترین عوامل در انتخاب جراح بینی است.

Expertise & Precision

شما می‌توانید مشاوره تخصصی و رایگان دکتر هومن هوشنگی را قبل از شروع خدمات داشته باشید. ارائه تشخیص دقیق و طرح درمان منوط به در اختیار داشتن رادیوگرافی‌های مربوطه میباشد

فهرست

10 درصد تخفیف کاربران وب سایت


راه ارتباطی ما با شما و رزرو نوبت whatsapp