جراحی فک در زعفرانیه

همه ما انسان هایی را مشاهده کردیم که دارای ناهنجاری هایی در صورت، مجاورت فک و دهان خود هستند. به عنوان مثال، فک پایین آن ها جلوتر یا عقب تر از حد معمول است. یا چانه کوچکی دارند و موارد مختلف از این دست این انسان‌ ها اغلب دچار ناراحتی‌ هایی همراه با دردهای مداوم، مشکلات تنفسی، اختلالات گفتاری معمولی، گاز گرفتن همزمان با جویدن، شکستگی و ترک خوردن دندان و غیره می‌ شوند. به دلیل تعاریف معمول زیبایی‌ شناسی در جوامع جدید، این ناهنجاری ها حتی می تواند منجر به کاهش اعتماد به نفس آن ها شوند. اما این مشکلات ممکن است اصلاح شوند. به عنوان مثال، در مورد زیبایی و جذابیت انسان هایی که فک بالا آنها به اندازه کافی تکامل نیافته است، سوراخ بینی آن ها می تواند در مقایسه با صورت آن ها بسیار بزرگ باشد. حرکت فک بالا به جلو مشکلات را اصلاح می کند و صورت که به جلو حرکت می کند عملکردهای صورت را آشکارتر و قابل توجه تر می کند. در این مورد، عمل جراحی فک و صورت برای انتقال پایین ترین قسمت چانه به جلو، ثبات بیشتری را به نمایه فرد ارائه می دهد و باعث می شود سوراخ بینی کوچک تر به نظر برسد و چانه بیشتر برجسته شود.

جراحی فک چیست؟

درمان جراحی دهان، فک و صورت، روشی است که در درمان جراحی ترمیمی صورت، روش جراحی ترومای صورت، حفره دهان، سر و گردن، فک و زیبایی صورت تخصص دارد. این عمل نقطه قوت دندان است و جراحان در تشخیص و مقابله با انواع بیماری ها، تصادفات و نقایص سر، گردن، صورت، فک ها و بافت های سخت و لطیف دهان مهارت دارند و علاوه بر عیوب زیبایی را می توانند درمان کنند. عمل جراحی فک و صورت معمولاً یک جراحی گروهی است که با همکاری یک متخصص سلامت دهان، فک و صورت و یک متخصص ارتودنسی انجام می شود. همه ی این ها رشته های تخصصی دندانپزشکی هستند زیرا مینای دندان در این درمان جراحی نقش بسیار مهمی دارد.

این روش جراحی باید در حالی انجام شود که رشد استخوان فک کامل شده باشد. بنابراین، در داخل سن پس از بلوغ و در واقع ۱۸ تا ۲۵ سال زمان رضایت بخشی برای این جراحی است. زیرا افزایش فک در این سن به آخرین حد خود رسیده و متوقف می شود. تغییر صورت از طریق عمل جراحی فک باید در همان سن انجام شود در حالی که فرد بلوغ استخوانی خود را به دست آورده است. اما اگر فک بیمار مشکل حاد داشته باشد، پزشک از افزایش مشکل در داخل فک آگاه خواهد شد و سن متقاضی دیگر یک موضوع مهم نخواهد بود.

چه كسانی به جراحی فک نياز دارند ؟

 • افرادی كه بصورت مادرزادی در ناحيه فک مشكل دارند
 • افرادی كه درد مزمن فک یا درد مزمن مفصل فک دارند (TMJ)
 • افرادي كه تنفس دهانی غیر ارادی دارند
 • افرادي كه نميتوانند لب هايشان را بدون فشار روي هم قرار دهند
 • افرادي كه به فک یا صورتشان آسيب رسيده است
 • افرادی که در هنگام بسته بودن دهان بین دندان های بالا و پایین فضای باز وجود دارد که به آن اپن بایت گفته می شود.
 • افرادي كه فک بیرون زده دارند
 • افرادي كه عقب رفتگی فک پایین و چانه دارند
 • افرادي كه دچار تومور فکی هستند
 • افرادي كه صورتشان از روبرو و پهلو تقارن ندارد
 • افرادي كه در جویدن و گاز زدن احساس ناراحتي ميكنند
 • افرادي كه دچار آپنه ی انسدادی خواب هستند،این مشکل به وسیله ی مشکلات تنفسی هنگام خواب تشخیص داده می شود به عنوان مثال خر و پف یا خرناس کشیدن هنگام خواب
 • افرادي كه دندانهايشان بيش از حد ساييده ميشود
 • افرادي كه دهانشان به خاطر تنفس دهانی مزمن خشك ميشود.
جراحی فک و صورت در زعفرانیه

جراحی فک و صورت در زعفرانیه

به طور کلی، عمل جراحی فک یک تکنیک پیچیده و گسترده است و پزشک باید دانش کاملی داشته باشد و از اصلاح فک، دهان و دندان آگاهی کامل داشته باشد. پزشک باید با احتیاط ویژگی های دهان و مینای دندان را آزمایش کند تا کاملاً درست باشد. در صورت عدم رعایت این نکات، فرد مبتلا پس از عمل با مشکلاتی در عملکرد دهان و دندان خود مواجه خواهد شد. به طور کلی، روند درمان جراحی فک و صورت در زعفرانیه با یک جلسه و رفتن به آنجا شروع می شود که در آن دندانپزشک اقدامات اولیه را برای انجام عمل انجام می دهد. پس از آماده سازی تصاویر و اسکن های رادیولوژی مورد نظر، ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی استراتژی عمل را تعیین می کند. اگرچه روش جراحی فک سخت است و مدت زمان بهبودی کمی دشوار است، اما واقعاً ارزش گذراندن این مدت را دارد.

زمان درمان جراحی بین ۱ ساعت و چندین ساعت طول می کشد، که با استفاده از تفکر در مورد کمیت و نوع ناهنجاری و وضعیت فرد مبتلا تصمیم گیری می شود. پس از انجام عمل جراحی، فرد مبتلا به مدت ۲ روز در کلینیک بستری می شود و در طی آن روزها شرایط وی به خوبی و به طور منظم بررسی می شود. پس از ترخیص از مرکز بهداشتی، بسیار مهم است که فرد آسیب دیده در خانه استراحت کند و دستورات را تا پایان دوره نقاهت به طور موثر رعایت کند. احتمال خونریزی تقریباً هفته‌ ها بعد از عمل طبیعی است و ممکن است تقریباً هر هفته درد و تورم وجود داشته باشد و با استفاده از مسکن ‌ها کاهش پیدا کند. پس از هر هفته درمان جراحی، فرد مبتلا برای بررسی وضعیت خود به محل کار پزشک متخصص مراجعه کرد. برای تقریباً ماه‌ها پس از عمل جراحی، فرد مبتلا باید مفید ترین وعده‌های غذایی نرم را بخورد و پس از آن، می توانند از موادی مانند سالاد یا دیگر مواد غذایی استفاده کنند. اگر فرد آسیب دیده توصیه های مراقبتی را به طور موثر دنبال کند، پس از تقریباً چهار ماه، یک دوره بهبودی کامل انجام می شود و پس از ۶ تا ۱۲ ماه، فرد مبتلا باید برای دومین دوره درمان ارتودنسی مراجعه کند.

کلینیک دکتر هوشنگی به عنوان یکی از بهترین مراکز ایمپلنت دندان، جراحی فک، جراجی بینی مفتخر است تا بهترین مشاوره و خدمات را در این حوزه ارائه نماید.

جراح فک و صورت

هزینه جراحی فک و صورت در زعفرانیه

پیش از این نوسانات ارزی و جهش قیمت خدمات در کشور ما هر چند سال یکبار اتفاق می افتاد، اما متأسفانه شرایط اقتصادی کشور در چند سال اخیر به طور مستمر در نوسان بوده و این موضوع بر تعرفه های خدماتی مانند جراحی فک و صورت در زعفرانیه تاثیر زیادی دارد. هزینه ای که شما با یک جراح فک و صورت موافقت می کنید می تواند با هزینه جراحی پزشک دیگری متفاوت باشد. جدای از تفاوت مواد مورد استفاده برای جراحی، تجربه جراح مهمترین عامل تعیین کننده هزینه جراحی فک در زعفرانیه و یا دیگر نقاط است. هزینه این جراحی منحصر به فرد به صورت ترکیبی از هزینه های زیر محاسبه می شود:

 

 • نوع جراحی

قبل از جراحی فک، روابط فک بیمار و حرکات پیش بینی شده در عمل فک بر روی مدل های گچی شبیه سازی می شود تا دقت نتایج جراحی افزایش یابد و یک اسپلینت جراحی ساخته شود. اسپلینت جراحی یک قطعه پلاستیکی است که از فرآیند مدل جراحی حاصل می شود و جراح از آن در اتاق عمل به عنوان شاخصی برای قرار دادن فک در موقعیت صحیح خود استفاده می کند.

 • هزینه پیچ و پلاک فکی

زمانی که جراح فک در اتاق عمل بریدگی های استخوانی ایجاد می کند، پس از جابجایی قطعات استخوانی، آن ها را در محل جدید به وسیله ابزاری به نام پیچ و پلاک ثابت می کند. هزینه این پیچ ها و پلاک ها (و حتی تهیه آنها) در مواردی که جراحی فک و صورت در بیمارستان آموزشی انجام می شود به عهده خود بیمار می باشد. البته در موارد خصوصی معمولاً هزینه مواد مورد استفاده برای جراحی  محاسبه می شود.

 • هزینه بیمارستان

جراحی فک (به ویژه جراحی فک بالا و پایین) معمولاً حداقل به یک شب بستری شدن در بیمارستان نیاز دارد. بیمار صبح روز جراحی در بیمارستان بستری می شود و پس از عمل فک در اتاق ریکاوری به هوش می آید و سپس به بخش منتقل می شود. او یک شب در بیمارستان می ماند و معمولا یک روز بعد مرخص می شود. هزینه بستری در بیمارستان را نیز باید از جمله هزینه های عمل در نظر گرفت.

نمونه درمان های انجام شده توسط جراح فک و صورت دکتر هوشنگی

فهرست

10 درصد تخفیف کاربران وب سایت


راه ارتباطی ما با شما و رزرو نوبت whatsapp