انتخاب رنگ در لمینت دندان

یکی از مهمترین فاکتورهایی که برای زیبایی چهره در نظر گرفته می شود داشتن طرح لبخند زیبا می باشد , برای طرح لبخند زیبا باید به دندانپزشک زیبایی مراجعه نمود . در دندانپزشکی زیبایی راههای مختلفی برای بررسی این مشکلات وجود دارد ، یکی از پرکاربردترین راههای موجود در دندانپزشکی زیبایی، لمینت دندان می باشد . یکی از مزیتهای لمینت دندان، تعیین رنگ آن می باشد . در این مطلب راجع به این مزیت لمنیت نکاتی را برایتان می گوییم:

لمینت دندان چیست؟

این روش درمانی،یک روکش سرامیکی یا کامپوزیتی  نازک می باشد  که بر روی سطح دندانهای فرد قرار می گیرد . از لمینت برای پوشاندن سطح دندانهایی که مشکلاتی از قبیل لب پر شدگی، بد رنگی، ترک خوردگی و شکستگی استفاده می شود .مهمترین هدف از کاشت لمینت، اصلاح طرح لبخند می باشد . لمینتهای سرامیکی معمولا برای دندانهای جلویی فک ها مورد استفاده قرار می گیرند . این دندانها بخاطر اینکه در حین لبخند مشاهده می شوند از نظر زیبایی نقش مهمی در لبخند دارند .

کاربرد لمینت های دندانی چیست؟

یکی از رایج ترین راههای درمانی دردندانپزشکی زیبایی، لمینت می باشد. لمینت برای رفع موارد زیر مورد استفاده قرار می گیرد.

رفع فواصل بین دندانها

رفع بد رنگی دندانها

رفع جرم دندانها

ترمیم پریدگیهای دندانها

کاربرد کلی لمینت و جنس آن

در کل لمینت دارای رنگ ثابت و استحکام بالایی می باشند و رنگ پذیری بسیار کمی در حد صفرمی باشد . بسیاری از دغدغه افراد مانند  جرم گیری های دندان، رنگ گرفتگی و ترک خوردن و لب پر شدن دندانها را با استفاده ازنصب لمینت براحتی برطرف می گردد . امروزه جنس لمینتهایی که ساخته می شوند از دو جنس پرطرفدار سرامیک و کامپوزیت می باشد. این دو جنس هزینه ها، ماندگاری، سطوح رنگی متفاوتی دارند و کامپوزیت بخاطر ارزان تر بودن و سهل الوصول بودن طرفداران بیشتری دارد .

انتخاب رنگ در لمینت دندان

یکی از مزیتهای بسیار مهم لمینتها نسبت به سایر روشهای درمانی- زیبایی دندانپزشکی انتخاب رنگ دلخواه برای آنها می باشد. این مسئله تاثیر بی نهایتی در اصلاح طرح لبخند فرد دارد. اگر رنگ لمینتها را به صورت صحیحی انتخاب نمایید، دندانها یتان را بسیار طبیعی، مرتب و زیبا به نمایش می گذارید.

لمینت های سفید

متاسفانه بیشتر متقاضیان انجام روش زیبایی لمینت های دندانی، به دنبال رنگ کاملا سفید و براق برای دندان هایشان می باشند و با این انتخاب به میزان طبیعی بودن دندان هایشان به شدت صدمه می زنند. خوشبختانه لمینت، رنگ بندی های متفاوتی دارد و امکان انتخاب آنها برای متقاضیان بسته به سلیقه شخص وتشخیص وتوصیه پزشک معالج وجود خواهد داشت.

انواع رنگ لمینت دندان

رنگ دندانها یک رنگ یکدست نمی باشد و دارای چندین سایه مختلف رنگ می باشد. لبه های دندانها سفیدتر و براق تر می باشد و هر چه به سمت لثه ها می رویم رنگ  دندانها مات و تیره تر می گردد. به همین علت برای انتخاب رنگ طبیعی برای لمینتها باید از کیت تشخیص رنگ که به آن چرخه رنگ ویتاپن هم می گویند  استفاده می شود.

درجه بندی رنگ ها :

این چرخه رنگ در چهار دسته A  و B و C و Dمی باشد. هرام این دسته رنگ ها از شماره ۱ تا ۴ دسته بندی مجدد شده اند، بطوریکه درجات پایین تر رنگ مورد نظر روشن تر می باشد و درجات بالاتر یعنی ۴ در آن دسته رنگ ها تیره تر می باشند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست

10 درصد تخفیف همه خدمات برای مراجعه کنندگان از طریق وب سایت

راه ارتباطی ما با شما و رزرو نوبت whatsapp