انواع جراحی چانه

در دنیای امروز راههای مختلفی برای زیبایی چهره افراد ابداع گردیده است. از طرح لبخند که امروزه یکی از پرطرفدارترین درمانهای دندانپزشکی می باشد. تا انواع جراحی بینی ها، تزریق فیلر، ژل حتی جراحی فک و صورت. در این مطلب قصد داریم یکی از راههای نوین برای زیبایی چهره را برایتان ارائه دهیم. این متد نوین عبارت است از جراحی زیبایی چانه. این جراحی نقش بسیار ارزنده ای در زیبایی و تقارن صورت دارد.

انواع جراحی چانه

همانطور که در مطلب جراحی چانه، به آن اشاره نمدیم افراد دارای انواع گونه های چانه هستند. بنابراین برای هر نوع آن یک مدل عمل زیبایی چانه وجود دارد. مهمترین انواع این عملها عبارتند از:

منتوپلاستی

ژینوپلاستی

کاشت پروتز

منتوپلاستی

منتوپلاستی یا کوچک کردن چانه بزرگ به شرح زیر می باشد.

ممکن است افرادی با چانه های بزرگی باشند. این افراد از طریق یکی از راههای زیر می توانند چانه بزرگ خود را کوچک نمایند.

تراشیدن چانه

با تراشیدن چانه گوشه های اضافی چانه برداشته می شود. بدین طریق اندازه کلی چانه کاهش می یابد. مکانیسم این عمل بدین گونه است که در دهان یا در زیر چانه یک برش کوچک زده می شود. سپس نقاط اضافی تراشیده می شود.

برش استخوان چانه

عمل تراشیدن برای چانه هایی که خیلی بزرگ هستند مناسب نمی باشد. در این افراد ممکن است مشکلات دیگری را پدید آورد. از جمله این مشکلات عبارت است از افتادگی پوست پوشاننده استخوان چانه. به این حالت پتوز می گویند. در افرادی که چانه خیلی بزرگ دارند، استخوان سراسری چانه بریده می شود. سپس چانه را به سمت عقب حرکت داده می شود.  در این حالت استخوان چانه را با پیچ و صفحات خاص ثابت نگه می دارند. این کار باعث می شود پوست به استخوان سطحی چانه متصل بماند. با این متد بعد ازجراحی چانه احتمال پتوز بشدت کاهش می یابد.

ژینوپلاستی

ژینوپلاستی جراحی ای است که برای برجسته و بزرگ نمودن چانه های کوچک مورد استفاده قرار می گیرد. ژینوپلاستی یک روش تهاجمی برای بزرگ نمودن چانه های کوچک می باشد. دراین روش برای تغییر شکل چانه، استخوان آن برش داده می شود. با التیام این برش چانه در موقعیت خاص خود قرار می گیرد. این مدل چانه به صورت طبیعی بخشی از اسکلت چانه می گردد.

بعد از برش استخوان چانه، قطعات استخوان با پیچ و صفحات خاص از جنس تیتانیوم به هم متصل می گردند. این صفحات معمولا در چانه باقی می مانند. فط در صورتی که آلوده گردند، برای جلوگیری از مشکلات دیگر برداشته می شوند.

بزرگ کردن چانه با جراحی پروتز

ممکن است چانه فرد کوچک باشد و سایز فک متناسب باشد. در این حالت نیازی به جراحی ژنیوپلاستی نیست. با یک درمان کمتر تهاجمی میتوان مشکل را حل نمود. در این حالت با کاشت پروتز چانه ظاهر چانه را بهبود می بخشند. این روش برای افزایش حجم چانه به میزان کم مورد استفاده قرار می گیرد.

پروتز فک و چانه محدودیت‌های خاص خودش را دارد. برخی از مهمترین آنها عبارتند از:

  • پروتز تنها می‌تواند یک افزایش حجم به چانه بدهد.
  • پروتز ارتفاع عمودی یا عرضی چانه را تغییر نمی دهد.
  • پروتز معمولاً برای تقویت حجم چانه‌های کوچک‌تر استفاده می‌شود.
  • پروتز در معرض خطر آلوده شدن قرار دارد .
  • تحریک استخوان فک و وارد شدن آسیب به ریشه‌های دندان‌ها شود.
  • ممکن است پروتز پس از جایگذاری به اطراف حرکت کند.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست

10 درصد تخفیف کاربران وب سایت


راه ارتباطی ما با شما و رزرو نوبت whatsapp