در دنیای امروز تمایل به زیبایی بخصوص زیبایی چهره خیلی طرفدار دارد. یکی از جراحی های زیبایی که بخصوص در بین خانمها در سراسر دنیا پر طرفدار می باشد. گونه های برجسته در صورت یک حالت زیبایی ایجاد مینماید. یکی از راههای برجسته سازی گونه ها استفاده از پروتزگونه میباشد.  در این مطلب راجع به اشکال مختلف این درمان زیبایی توضیحاتی را ارائه می دهیم.

پروتز گونه

یکی دیگر از روشهای برجسته کردن گونه استفاده از پروتز گونه می باشد. پروتز های گوناگون از مواد مختلف و در حالتهای سخت تا انعطاف پذیر موجود هستند. در این روش قرینگی گونه ها بهتر از سایر روش ها می باشد. ماندگاری این متد هم بالاتر از روشهای گونه گذاری دیگری باشد.

 برخی از این پروتز ها به بافت گونه متصل نمی شوند و براحتی قابل خارج شدن هستند. برخی هم به بافت گونه متصل می گردند. پروتزهای ساخته شده از مواد سیلیکونی از انواع خارج شونده از گونه می باشند. برعکس آنها پروتزهای هیدروکسی آپاتیت از انواع پروتزهایی می باشند که به استخوان گونه جوش می خورند.

مراقبت های بعد از عمل جراحی

بهترین کاری که باید بعد از هر درمانی انجام گیرد، انجام دقیق مراقبت های بعد از عمل جراحی می باشد. در این درمان بعد از حذف بخیه ها سطح مراقبت ها کم می شود. در این زمان بهترین کاری که می توان نمود قرقره کردن مرتب دهان با آب نمک می باشد. این کار برای جلوگیری از عفونت منطقه عمل و تمیز نگه داشتن بخیه ها می باشد.

 عمل پروتز گونه نتایج فوری برای بیمار به همراه دارد. برای فروکش کردن کامل تورم و کبودی ایجاد شده به زمان نیاز است.

اشکال مختلف پروتز گونه

اشکال مختلف پروتز گونه بر اساس ظاهر صورت و درخواست فرد به سه دسته تقسیم می شود.

پروتز ناحیه گونه (Malar)

این نوع پروتز گونه برای برجسته سازی مستقیم استخوان گونه طراحی می شود. این پروتز ها مستقیما بر روی برجسته ترین قسمت استخوان گونه قرار می گیرد.

پروتز تاحیه زیر گونه (Submalar)

این مدل پروتز برای برجسته سازی پایین گونه و بخش میانی صورت استفاده می شود. این پروتزها کمی پایین تر از پروتز مالار که در بالا اشاره شد، قرار می گیرد. این مدل پروتز برای کسانی که قسمت میانی صورتشان کم حجم است، بیشترمورد استفاده قرار می گیرد.

پروتز ترکیبی(Combined)

 زمانی این پروتز مورد استفاده قرار می گیرد که هدف، برجسته سازی همزمان گونه و بافت زیرگونه باشد. برخی از بیماران از نظر ژنتیکی دچار لاغری بیش از حد صورت می باشند. مشکل دیگری که این افراد میتوانند داشته باشند عدم رشد قسمت میانی صورت می باشد. این افراد بیشترین کاندید این نوع پروتز می باشند. معمولا برای این افراد کاشت پروتز ترکیبی به همراه دیگر روشهای افزایش دهنده حجم صورت انجام می پذیرد.

انتخاب پروتز مناسب

در صورت انتخاب نامناسب نوع پروتز برای فرد ممکن است نتیجه دلخواه از درمان بدست نیاید. این مسئله موجب نارضایتی بعد از درمان منجر می گردد. بنابراین حتما قبل از عمل، در زمان مشاوره سایز و نوع مناسب پروتز را تعیین نمایید. این مسئله از سوی جراح زیبایی حتما باید ورد بررسی قرار گیرد.

اگر سوال دیگری در رابطه با متخصص جراح زیبایی گونه از ما دارید کامنت کنید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست

10 درصد تخفیف کاربران وب سایت


راه ارتباطی ما با شما و رزرو نوبت whatsapp