راحتی بیمار در طول هر جراحی دهان کلیدی است.

انواع بیهوشی در جراحی

برخی از بیماران در طول جراحی به آرامبخشی حداقل نیاز دارند، در حالی که برخی دیگر ممکن است بخواهند کاملاً بیهوش باشند. این ممکن است به دلیل نوع جراحی انجام شده یا اضطراب بیمار باشد، اما در هر صورت، یک گزینه آرامبخش وجود دارد که برای نیازهای هر بیمار مناسب است.

آرام بخش خوراکی:

آرام بخش خوراکی به صورت خوراکی و از طریق قرص تجویز می شود. سطح آرام بخشی بر اساس دوز داده شده می تواند خفیف تا متوسط ​​باشد. آرام بخش های خوراکی ممکن است تا یک ساعت طول بکشد تا اثرات کامل آن احساس شود. بیمارانی که دوز پایین دریافت می کنند اغلب احساس آرامش و احتمالاً خواب آلودگی می کنند اما تمایل دارند بیدار بمانند. دوز بالاتر می تواند اثرات آرام بخش متوسطی داشته باشد که در نتیجه برخی از بیماران به خواب می روند اما به راحتی با تذکر بیدار می شوند.

آرام بخش استنشاقی:

آرام بخش استنشاقی شامل استنشاق ترکیبی از اکسیژن و اکسید نیتروژن است که بیشتر به عنوان گاز خنده شناخته می شود. در آرام‌بخشی استنشاقی، آرام‌بخش گاز از طریق بینی از طریق ماسکی که در طول درمان استفاده می‌شود، تنفس می‌شود. تنظیم مقدار اکسید نیتروژن که از طریق ماسک تزریق می شود می تواند سطح آرام بخشی را تغییر دهد.

آرام بخش IV:

آرام بخش IV یا داخل وریدی یکی از سریع ترین داروهای آرام بخش است زیرا مستقیماً در جریان خون تجویز می شود. سطح آرام بخشی را می توان تنظیم کرد و این روش به بیماران اجازه می دهد در طول جراحی بخوابند.

بیهوشی عمومی:

بیهوشی عمومی نوعی آرامبخش است که بیماران را بیهوش می کند تا از درد یا ناراحتی حین جراحی جلوگیری کند. بیهوشی عمومی بالاترین سطح آرامبخشی است که بیماران را در خواب عمیق قرار می دهد تا زمانی که بیهوشی از بین برود یا از دارویی برای معکوس کردن اثرات آن استفاده شود

انتخاب روش آرام بخشی مناسب

انتخاب بهترین گزینه آرامبخش برای نیازهای شما بهترین انتخاب بین شما و جراح دهان است. بیهوشی عمومی و آرام بخش IV برای افرادی که مشکلات سلامتی خاصی دارند مانند بیماری قلبی و دیابت کنترل نشده توصیه نمی شود و می تواند با برخی داروها تداخل داشته باشد. قبل از انجام هر نوع آرامبخشی برای جراحی دهان، به ویژه بیهوشی عمومی و آرامبخشی IV، مهم است که در مورد سابقه پزشکی خود با جراح دهان خود صحبت کنید تا خطر عوارض را کاهش دهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست

10 درصد تخفیف همه خدمات برای مراجعه کنندگان از طریق وب سایت

راه ارتباطی ما با شما و رزرو نوبت whatsapp