انواع روش های جراحی بینی

جراحی بینی یکی از روشهای جراحی می باشد که بیشتر برای  زیبایی چهره انجام می گیرد. عمل جراحی بینی به دو روش جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته انجام می گردد. در این مطلب به بررسی جراحی بینی به روش باز می پردازیم.

جراحی بینی به روش باز

روشهای جراحی بینی

قبل از جراحی بینی، بسیاری بیماران نمی دانند کدام یک از دو روش باز و یا بسته را انتخاب نمایند. همیشه در هر زمینه ای بهترین کار این می باشد که قبل از انجام کاری، درباره آن تحقیق نمایید. داشتن اطلاعات در باره کاری به انسان این اجازه را می دهد که با داشتن دانش در آن زمینه و بدون استرس به انجام آن کار بپردازد.  همانطور که در بالا اشاره گردید دو روش کلی برای جراحی بینی وجود دارد. جراحی بینی به روش باز و جراحی بینی بسته دو روش عمده انجام عمل جراحی بینی می باشد.

جراحی بینی باز

در عمل بینی به روش باز، جراح زیبایی یک برش بر روی کلوملا یا پایه میانی بینی که دو سوراخ بینی را از هم جدا نموده است، ایجاد می نماید. سپس پوست از روی بینی برداشته می شود بطوری که نوک و پشت بینی قابل دسترسی می باشد. در این حالت تمام ساختار بینی یعنی قسمتهای استخوانی، غضروفی و حتی بافت نرم ساختمان بینی قابل رویت و اصلاح می باشد. از این قسمت عمل با عمل جراحی بینی بسته تقریبا یکسان می باشد.

در پایان جراحی بینی باز، اگر جراح بخواهد سوراخ های بینی را کوچک کند، شکاف یا برشی بر پایین پره های بینی میزند و بدنبال آن پره های بینی و سوراخ بینی کوچکتر گردد. مابقی جراحی بینی در هر دوروش یکی می باشد. جراحی بینی باز تحت بیهوشی کامل انجام می گردد تا جراح بتواند به ساختمان بینی دسترسی داشته باشد.

مزایای عمل بینی به روش باز

در این روش بعلت اینکه جراح به کل ساختار بینی دسترسی دارد برای فرم های مختلف بینی می تواند مورد استفاده قرار گیرد. در عملبینی به روش باز جراح بینی ، دید واضح تری به تمام بینی دارد و می تواند مشکلات را سریعتر و با کیفیت بالاتری رفع نماید. این روش به افرادی که بینی کج دارند و یا دچار شکستگی بینی و انحراف آن می باشند توصیه می گردد. یکی دیگر از مزایای این روش این می باشد که زخم بجا مانده از بخیه های عمل  به سختی قابل رویت می باشد و با گذر زمان از بین می رود.

معایب جراحی بینی به روش باز

از معایب این روش عمل بینی می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  1. تورم در این روش به دلیل ایجاد برش برای اعمال تغییرات بر روی بینی بیشتر می باشد.
  2. دوره نقاهت پس از جراحی بینی باز بیشتر از روش دیگر می باشد.
  3. در این روش بر روی پوست بینی برش زده می شود.

چه کسانی کاندیدای مناسب برای عمل بینی به روش باز هستند؟

برای یافتن بهترین نتیجه بهتر است به توصیه پزشک جراح توجه نمایید. پزشک معالج با توجه به تجربه خود و آزمایشات  و معاینات انجام گرفته، بهترین شیوه را برای گرفتن نتیجه مطلوب  انتخاب می نماید.

  1. افرادی که بینی آن ها دارای پیچیدگی های زیادی می باشد.
  2. افرادی که قصد انجام عمل بینی ترمیمی دارند.
  3. افرادی که اسکلت و غضروف بینی شان ضعیف می باشد و به پیوند غضروف و گرافت نیاز دارند.

این افراد کاندیدای مناسبی برای عمل بینی باز هستند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست

10 درصد تخفیف همه خدمات برای مراجعه کنندگان از طریق وب سایت

راه ارتباطی ما با شما و رزرو نوبت whatsapp