جراحی بینی در زمستان

یکی از فاکتورهای زیبایی چهره مربوط به بینی می باشد. بینی در مرکز صورت نقش بسزایی در زیبایی چهره فرد دارد. جراحی بینی یکی از جراحیهای زیبایی رایج در دنیای امروز می باشد. این جراحی در زمانهای مختلف سال انجام می پذیرد. ممکن است برخی از شما سوالاتی داشته باشید. آیا این کار در زمستان عاقلانه است یا خیر؟  در کل بهترین فصل برای انجام این درمان کدام است؟

آیا جراحی بینی در زمستان امکان پذیر است؟

ممکن است فکر کنید که آب و هوای سرد در سرعت بهبود زخم ها موثر می باشد. باید به شما بگوییم که این حرف صحت چندانی ندارد.به طور کلی هیچ دلیلی برای انجام نگرفتن این درمان در زمستان وجود ندارد. البته که احتمال وقوع برخی از مشکلات در این فصل بیشتر است. بعنوان مثال می توان به سرماخوردگی بعد از جراحی بینی اشاره نمود.

خشکی هوا در زمستان

مشکل دیگری که در این فصل ممکن است برای فرد ایجاد گردد، خشکی هوا بخاطر سیستم های گرمایشی می باشد. تقریبا در این فصل در بسیاری از محیط ها رطوبت نزدیک به صفر می باشد.

با خشکی هوا درمحیط، بینی یک کار اضافه برای تولید رطوبت انجام می دهد. این امر کمی آزاردهنده می باشد. میتوان محیط را با استفاده از راههای مختلف مرطوب نمود. راههای همچون استفاده از دستگاههای بخور یا مرطوب کننده هوا.

 

مراقبت های پس از رینوپلاستی در زمستان

همانگونه که قبلا اشاره گردید، جراحیهای بینی توسط متخصص گوش و حلق و بینی یا جراح زیبایی و پلاستیک انجام می پذیرد. معمولا پس از جراحی متخصص جراح یک سری نکاتی را برای فرد ارائه میکند. برای گرفتن بهترین نتیجه از عمل بهتر است که به این نکات توجه گردد. مهمترین این توصیه ها در فصل زمستان عبارتند از:

  • استفاده مکرر از اسپری بینی، ژل یا آب نمک برای مرطوب سازی داخل بینی.
  • استفاده مرتب از پماد ویتامین A و D.
  • نوشیدن آب و مایعات به مقدار زیاد به ایجاد رطوبت در داخل بینی کمک بسزایی می کند.
  • پرهیز از کشیدن سیگار. استعمال دخانیات در فصول سرد سال باعث ایجاد خشکی بیشتری درون بینی می گردد. در کل توصیه می شود از یک ماه قبل از اقدام به جراحی، اقدام به ترک سیگار بنمایید. با این کار، در هنگام عمل کمترین میزان مشکل برای فرد ایجاد می گردد.

 مزایای جراحی بینی در فصل سرما چیست ؟

رینوپلاستی در زمستان یک سری مزایایی دارد که در دیگر فصلها وجود ندارد. مهمترین این مزایا را میتوان در زیر بیان نمود.

برخی افراد حساسیت های فصلی دارند. بهترین فصل برای جراحی بینی برای این افراد فصل زمستان می باشد. در فصول دیگر درختان گرده افشانیهای مخصوص خود را دارند و عوامل آلرژیک در محیط زیاد می باشد.در زمستان خبری از این مسئله نمی باشد.

یکی از مسائل مراقبتی که بعد از جراحی بینی بیان می گردد، عدم استحمام تا حداقل ۷ روز بعد از عمل می باشد. در زمستان حجم تعریق نسبت به سایر فصل ها کمتر است. در نتیجه نیاز به حمام کردن کمتر می باشد.

گرما و شدت بالای تابش خورشید باعث افزایش تورم بینی می گردد. در زمستان این مشکل نسبت به سایر فصول کمتر است.

نتیجه گیری

باتوجه به نکاتی که ارائه گردید، به این نتیجه می رسیم که انجام جراحی بینی در زمستان با فصول دیگر هیچ فرقی ندارد. آزاردهنده ترین مشکلی که ممکن است برای شما رخ دهد خشکی محیط بینی می باشد. البته مشکلات دیگری هم ممکن است برای شما رخ دهد. مشکلاتی که بخاطر ضعیف شدن بدن شما ممکن است برایتان رخ دهد . مشکلاتی مانند انواع بیماریها که شایع ترین آنها سرماخوردگی است .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست

10 درصد تخفیف همه خدمات برای مراجعه کنندگان از طریق وب سایت

راه ارتباطی ما با شما و رزرو نوبت whatsapp