پیوند استخوان در ایمپلنت دندان

عمل پیوند استخوان، یکی از شیوه های درمانی برای کاشت ایمپلنت می باشد. پیوند استخوان برای ایجاد یک بستر مناسب برای کاشت بهتر ایمپلنت در افرادی صورت میپذیرد که بدلیل ضعف در استخوان فک امکان کاشت ایمپلنت برایشان امکان پذیر نیست.

پیوند استخوان چندین نوع دارد و نوع عمل مورد نیاز را دندانپزشک متخصص با اندازه گیری فاصله سطح استخوانی فک تا سینوس بالای دندان مشخص می نماید. این مطلب که این عمل در هنگام کاشت ایمپلنت انجام گردد یا خیر، به وضعیت استخوان فک بستگی دارد. به عبارت دیگر اگر مدت زمان طولانی از کشیدن دندان گذشته باشد، به احتمال زیاد استخوان فک تحلیل رفته و نیاز به این عمل می باشد.

علت پیوند استخوان در ایمپلنت

این عمل معمولا همزمان با کاشت ایمپلنت صورت می پذیرد. همانطور که گفته شد عمده دلیل این عمل ایجاد یک بستر مناسب برای کاشت ایمپانت می باشد. به قولی دیگر این عمل برای بازسازی استخوان در زمان نیاز به  کاشت ایمپلنت در افرادی که استخوان فک آنها تحلیل رفته است.

عمل پیوند استخوان در ایمپلنت دندان، عملی است که برای بازسازی استخوان در زمان نیاز به کاشت دندان برای افرادی که به دلایل مختلف استخوان لثه و فک آنها تحلیل رفته است گفته می‌شود. این نوع عمل وابسته به نوع پودر استخوان برای پیوند و همین طور میزان آسیب دیدگی استخوان فک و لثه به انواع مختلف تقسیم می‌شود.

انواع پیوند استخوان در ایمپلنت بر اساس نوع استخوان

انواع پیوند استخوان در ایمپلنت دندان  بر اساس دو شاخص اساسی در این عمل مثل منبعی که استخوان برای پیوند از آن گرفته شده، و محلی که با آسیب دیدگی استخوان برای کاشت دندان مواجه است بستگی داشته و به دسته‌های زیر تقسیم می‌شود.

پیوند استخوان اتوگرافت

این عمل معمولا اولین گزینه دندان پزشکان می باشد. در این نوع عمل، برای پیوند یک نمونه از سلولهای مغز استخوان بدن خود فرد گرفته می شود. این عمل کمترین میزان خطر وپس زدگی پیوند را دارا می باشد.

پیوند استخوان آلوگرافت

در این شیوه نمونه پیوند به علل مختلف از بدن فرد دیگر و یا بانک پیوند استخوان دریافت می گردد.این شیوه برای شرایطی است که به حجم زیادی استخوان نیاز هست.

پیوند استخوان زنو گرافت

این عمل با استفاده ازنمونه از استخوان موجودات زنده دیگر مانند گاو انجام می پذیرد. این امر به دلیل شباهت ساختار استخوان موجودات امکان پذیر می باشد.

پیوند استخوان آلو پلاست

در این روش با تزریق مواد سنتز کننده موجب ساخت استخوان در محل مورد نظر می باشد. مزیت این روش به روشهای دیگر کم بودن خطر عفونت می باشد.

 پیوند استخوان دردناک هست؟

این عمل، جراحی دردناکی نیست. این عمل یک عمل خیلی راحت می باشد. در این عمل به هیچ وجه بیهوشی کلی ندارد و با بی حسی موضعی محل مورد نظر و توسط یک دندانپزشک متخصص لثه و در مطب انجام می گیرد.

پیوند استخوان دندان چقدر طول میکشد؟

کل این پروسه در مطب دندانپزشکی انجام می گیرد، مدت زمانی حدود بین ۳۰ تا ۶۵ دقیقه انجام می پذیرد. البته میزان زمان آن به وسعت ناحیه درمان بستگی دارد. و بسته به شرایط بدن بین دو تا سه هفته دوران نقاهت آن طول می کشد. معمولا بین ۳ تا ۶ ماه بعد از عمل استخوان برای کاشت ایمپلنت مقاومت و سطح مناسب را دارا می باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست

10 درصد تخفیف همه خدمات برای مراجعه کنندگان از طریق وب سایت

راه ارتباطی ما با شما و رزرو نوبت whatsapp