بررسی انواع ایمپلنت در زعفرانیه بر اساس شیوه کاشت

Dental implants

انواع ایمپلنت

انواع ایمپلنت در زعفرانیه : با پیشرفت علم و بخصوص در زمینه دندانپزشکی راههای زیادی برای رفع مشکل جایگذاری دندان پیدا شده است. از جمله این راه ها می توان به پروتز و ایمپلنت اشاره نمود. به طور کلی ایمپلنت از نظر بسیاری از دندانپزشکان انقلابی در این زمینه محسوب می گردد. در مقاله قبلی در زمینه ایمپلنت توضیحاتی به اختصار برای شما بیان نمودیم و اشاره کردیم که ایمپلنت یک میله پیچ شکل است که درون فک قرار می گیرد.

ایمپلنت ها را از نقطه نظر های متفاوت دسته بندیهای مختلف می کنند. ایمپلنت ها بر اساس خصوصیات مختلف مانند طراحی ایمپلنت که وارد استخوان می شود، تاج ، برند ایمپلنت، جنس، شکل و روش کاشت ایمپلنت تقسیم بندیهای جداگانه ای می شوند. یکی از پرطرفدارترین طبقه بندی ها مربوط به موقعیت،شکل و روش کار ایمپلنت ها می باشد.

انواع ایمپلنت در زعفرانیه :

روش ساب پریواستیل:

در این روش یک پیچ بلند از جنس تیتانیوم داخل استخوان فک جای گذاری می شود بطوری که بخشی از آن از بافت لثه بیرون می زند.و در نهایت بافت لثه بخیه زده می شود. پس از جوش خوردن ایمپلنت و فک به هم دیگر، روکش آن قرار داده میشود.. این متد مناسب افرادی است که استخوان فک آنها سالم نمی باشد. از آنجایی که بخشی از ایمپلنت از لثه بیرون می ماند و دیگر به جراحی دوباره جهت نصب روکش بر روی ایمپلنت ندارد، به این روش ایمپلنت به روش تک مرحله ای می گویند.

روش اندواستیل:

رایج ترین روش کاشت و جایگذاری ایمپلنت می باشد که شامل دو مرحله جراحی است. در سری اول پیچ کوجک ایمپلنت درون لثه و استخوان فک جای گذاری می گردد. روی آن هم بخیه زده می شود تا فشار وارده به آن باعث بیرون زدن آن نگردد. پس از جوش خوردن ایمپلنت و فک به هم یک بار دیگر جهت قرار دادن تاج ایمپلنت بر سر جای خود عمل جراحی انجام می گیرد. به همین جهت به این روش دو مرحله ای نیز گفته می شود.

تا بدینجا ما دو شیوه کاشت ایمپلنت را به اختصار برایتان شرح دادیم ولی تشخیص استفاده این که کدام نوع ایمپلنت برای بیمار مناسب می باشد بر عهده دندانپزشکی است که تجربه و تخصص این کار را دارد و با توجه به مهارت و دانش خود مناسب ترین شیوه را انتخاب می نماید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست

10 درصد تخفیف همه خدمات برای مراجعه کنندگان از طریق وب سایت

راه ارتباطی ما با شما و رزرو نوبت whatsapp