ایمپلنت دندان آسیاب

در قدیم وقتی افراد دندان خود را ازدست می دادند باید با دندانهای مصنوعی (پروتز) جای خالی را پر می نمودند. اما در زمان حال درمانی به مراتب بهتر و با دوام تر ابداع شده و می توان گفت که این درمان انقلابی است در درمان دندانهای پوسیده. ایمپلنت را می توان به این صورت تعریف نمود که : یک دندان مصنوعی دائمی برای قراردادن بجای پروتزهای قدیمی می باشد. که عملکرد آن درست مانند دندانهای اصلی بدن می باشد. در ادامه به توضیح کامل روش کاشت ایمپلنت دندان آسیاب می پردازیم.

ایمپلنت

ایمپلنتهای دندانییکی از روشهای تقریبا مدرن دندان پزشکی می باشد. ایمپلنت از یک پایه و تاج آن تشکیل شده است. از مزیتهای این درمان استحکام و ظاهری طبیعی را میتوان نام برد. ایمپلنت دندان آسیاب یکی از گزینه های درمانی مناسب برای جایگزینی دندانهای آسیاب می باشد. این درمان به دندانپزشکان اجازه می دهد بدون از بین بردن دندان های سالم مجاور، دندان های از دست رفته را جایگزین نمایند.

این روش درمانی هم مانند سایر روش های درمانی هر روز پیشرفت میکند. هر روز برای راحتتر و سریعتر کردن این درمان متد جدیدتری ابداع می کنند. به گونه ای که روش ایمپلنت دندانی که در گذشته برای بیماران انجام می گردید، پیچیده تر از روش های کاشت ایمپلنت دندان به سبک امروزی بود.

انواع ایمپلنت و تاج و پایه

انواع مختلفی از ایمپلنت، تاج و پایه با توجه به شرایط برای جایگزینی دندانها استفاده می گردند. برای جایگزینی  دندانهای جلو زیبایی مهمترین فاکتور می باشد. بر عکس دندانهای جلو برای دندانهای عقب و آسیاب دوام و ماندگاری ایمپلنت مهمترین ویژگی می باشد. طول پایه ایمپلنت هم ویژگی مهمی می باشد. شرایط بدنی بیمار هم یکی ازگزینه های مهم می باشد.

تاج تمام سرامیکی

این نوع تاج بیشتر برای دندانهای جلو به کار می رود. بخاطر زیبایی آن از این نوع تاج استفاده می شود.

پایه تیتانیوم

این پایه از جنس فلزتیتانیوم می باشد. از محکم ترین نوع پایه های ایمپلنت می باشد و بیشترین مورد استفاده در بین پایه ها را دارد.

تاج/پایه زیرکونیا

این نوع تاج و پایه بخاطر مقاومت و دوام بالایشان برای دندانهای آسیاب مناسب می باشد . این نوع پایه برای افرادی که به فلز حساسیت نشان می دهند، استفاده می گردد.

تاج / پایه پرسلن

این مدل هم مانند مدل زیرکونیم دارای مقاومت بالایی می باشد وجایگزینی مناسب دندانهای آسیاب می باشد.

مدت زمان درمان ایمپلنت دندان آسیاب

ایمپلنتهای دندانی بسته به کیفیت استخوان فک در چند شیوه مختلف انجام می گردد. اگر کیفیت استخوانها خوب باشد، میتوان در یک جلسه ایمپلنتها را درون دهان کاشت و نیازی به جلسات متعدد ندارد. این نوع ایمپلنت را ایمپلنت فوری می دانند. اگر استخوان فک مناسب نباشد و نیاز به پیوند استخوان باشد و یا نیاز به روش های جراحی دیگر همچون لیفت سینوس باشد این کار در چندین جلسه انجام می گردد. در حالت های بالا ممکن است زمان درمان ایمپلنت دندان آسیاب بین ۳ ماه تا ۷ ماه طول بکشد.

عوامل تاثیر گذار بر ایمپلنت

عوامل زیادی بر طول مدت درمان ایمپلنت دندان تأثیر می گذارد:

  • تراکم استخوان
  • عرض و ارتفاع استخوان
  • پایداری اولیه ایمپلنت ها
  • سلامت بدن (دیابت می تواند خطر شکست ایمپلنت را در دوران نقاهت افزایش دهد).
  • وجود عفونت یا ضایعات در محل جراحی.
  • نیاز به روشهای پیشرفته ایمپلنت.
  • پیوند استخوان
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست

10 درصد تخفیف همه خدمات برای مراجعه کنندگان از طریق وب سایت

راه ارتباطی ما با شما و رزرو نوبت whatsapp