جراحی فک چقدر طول می کشد؟

جراحی فک یکی از متداول ترین جراحی های درمانی و زیبایی در حال حاضر است. این جراحی به چند روش انجام می شود. اما هدف از این جراحی مشخص می کند که کدام روش برای شما مناسب تر است. در واقع زمان این جراحی هم به هدف شما از آن بستگی دارد. اگر هدف از این جراحی زیبایی باشد، می توان به روش های آسان تری هم آن را انجام داد. اما اگر هدف، درمانی باشد، نیازمند زمان بیشتری است. همچنین هزینه و نوع جراحی هم به درمانی بودن یا زیبایی بودن جراحی وابسته است. در این مقاله تخصصی و پزشکی به زبانی ساده، مراحل و زمان این جراحی را توضیح خواهیم داد و توضیح می دهیم که جراحی فک چقدر طول می کشد؟ با ما در سایت دکتر هوشنگی همراه باشید.

جراحی فک چقدر طول می کشد؟

زمان جراحی فک به منظور درمان

جراحی فک درمانی، برای افرادی است که در یک سانحه تقارن صورت خود را از دست داده اند. همچنین افرادی که به صورت مادرزادی دارای جلو زدگی و یا عقب زدگی فک هستند، در این دسته درمانی قرار می گیرند. این گونه جراحی ها برای افراد، مدت زمان بیشتری را در بر می گیرد. چرا که علاوه بر مدت زمان جراحی، پیش زمینه های درمانی نیز لازم است. این پیش زمینه ها غالبا مربوط به دندان ها می باشد. چرا که جلو زدگی و عقب بودن فک، دندان ها را از حالت نرمال خارج می کند.

معمولا دندان ها روی هم قرار نگرفته و بهم ریخته هستند. به همین دلیل باید پیش از این درمان دندان ها توسط ارتودنسی مرتب شوند. همچنین در این درمان به دلیل جا به جایی فک، باید دندان ها توسط ارتودنسی محکم در جای خود قرار گیرند تا در حین عمل، دچار بهم ریختگی بیشتر نشوند. ارتودنسی دندان ها در این زمان بستگی به میزان بهم ریختگی دندان ها دارد.

هر چه قرار گیری دندان ها نا مرتب تر باشد، زمان بیشتری برای ارتودنسی لازم است. ممکن است این زمان بین سه ماه الی یک سال باشد. پس از جراحی هم، دوباره باید دندان ها توسط ارتودنسی مرتب شوند. البته ارتودنسی دندان، در برخی افراد چندان لازم نیست. اما این درمان می تواند ریسک جا به جایی دندان ها را کمتر کند. در برخی افراد هم به تشخیص پزشک، تنها پس از جراحی ارتودنسی صورت می گیرد. اما زمان خود جراحی فک هم متفاوت است. یعنی هر فرد با توجه به میزان عدم تقارن صورت، زمان متفاوتی را تجربه می کند. جراحی فک غالبا در یک جلسه چند ساعته انجام می شود. این زمان بین دو الی پنج ساعت می باشد. همان طور که گفتیم برای افراد متفاوت این زمان هم متغیر است.

جراحی فک چقدر طول می کشد؟

زمان جراحی فک به منظور زیبایی

در جراحی فک برای هدف زیبایی، زمان کمی متفاوت تر از نوع درمانی آن است. در این نوع جراحی غالبا افراد می خواهند دندان های خود را هم مرتب کنند. به همین دلیل ارتودنسی پیش از عمل بسیار ضروری است. همچنین در این عمل باید دندان های پوسیده هم ترمیم شوند. اکثر افرادی که به منظور زیبایی جراحی فک انجام می دهند، پس از جراحی دندان های خود را لمینیت می کنند. در این حالت ممکن است ارتودنسی پس از جراحی چندان لازم نباشد. اما این امر نیز بسته به تشخیص پزشک می باشد.

اما زمان جراحی فک به منظور زیبایی نیز مانند نوع درمانی آن است. با این تفاوت که در این نوع جراحی ها، افراد برای تقارن صورت و زاویه سازی فک اقدام می کنند. به همین دلیل زاویه فک با جا به جایی فک رخ می دهد. نوع دیگری از تغییر فک با تزریق ژل می باشد. این هم در دسته زیبایی قرار می گیرد. این نوع عمل بسیار سریع می باشد. در واقع فرد با یک جلسه مشاوره و تعیین وقت می تواند در مدت زمان بسیار کم، آن را انجام دهد. نتیجه آن هم تنها چند ساعت پس از عمل قابل مشاهده است.

بنا بر این، تزریق ژل به منظور زیبایی فک کم ترین زمان را به خود اختصاص می دهد. در روش دیگری هم با نخ های پزشکی این عمل انجام می شود. این نخ ها قابل جذب می باشند. با کشیدن صورت و فک به سمت بالا، فک حالتی خوش فرم می گیرد. همچنین استخوان های فک نمایان تر می شوند. در این عمل زیبایی هم زمان بسیار کمی به نسبت جراحی گرفته می شود. در واقع با لیفت صورت توسط نخ، پس از یک روز و جذب آن توسط بدن، نتیجه قابل مشاهده است.

زمان جراحی فک به چه عواملی بستگی دارد؟

زمان این جراحی بیش از هر چیز به هدف از این جراحی مربوط است. در واقع باید بدانیم تنها جهت زیبایی این جراحی را انجام می دهیم یا برای درمان اقدام می کنیم. به همین منظور زمان آن متفاوت است. یک عامل بسیار مهم در این جراحی، پیش نیاز های جراحی است. عمل جراحی فک مانند بسیاری از عمل ها، مدت زمان چندان طولانی در بر نمی گیرد. اما آن چه پروسه جراحی را طولانی تر می کند، پیش نیاز ها و اقدامات پس از جراحی است. که البته همان طور که گفتیم این ها وابسته به هدف ما از جراحی است. اگر جراحی فک را برای درمان آن انجام می دهیم، بدیهی است که باید اقدامات لازم را در نظر بگیریم.

اقداماتی نظیر رسیدگی به دندان ها برای نتیجه بهتر جراحی است. یعنی قرار گرفتن دندان ها در جایگاه مناسب خود، برای بهبود روند جراحی صورت می گیرد. همچنین ارتودنسی پس از آن هم برای همین منظور است. علاوه بر این، افرادی که نیازمند جراحی درمانی هستند، غالبا به عارضه هایی دیگر هم دچار می شوند. این عوارض مانند اختلالات تنفسی و جویدن غذا و تکلم است. به همین دلیل، دندان ها در این جراحی مهم هستند. چرا که پس از جراحی فک باید دندان ها هم دارای استاندارد باشند.

اما در عمل زیبایی فک، این رسیدگی به دندان ها معمولا اختیاری است. همان گونه که قبلا گفته شد، افرادی که جراحی فک زیبایی انجام می دهند، لمینیت و یا کامپوزیت را پس از آن برای اصلاح لبخند خود انتخاب می کنند. هزینه های درمانی و زیبایی جراحی فک، معمولا به یک میزان می باشد. مگر اینکه درمان های پیش نیاز متفاوت باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 4.5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست

10 درصد تخفیف همه خدمات برای مراجعه کنندگان از طریق وب سایت

راه ارتباطی ما با شما و رزرو نوبت whatsapp