روش های خانگی چاق شدن صورت

بسیاری از افراد در سال های گذشته برای پر شدن صورت خود، به جای روش های پزشکی و عمل های زیبایی، به دنبال روش های خانگی هستند. روش های خانگی برای این امر، غالبا بسیار پر طرفدار و اثر بخش می باشند. چرا که این راه ها بدون عوارض بوده و در موارد بسیاری هم نتیجه خواهند داشت. روش های بسیاری برای چاق شدن صورت های لاغر وجود دارد. اما برخی از راه ها برای افرادی مناسب بوده و برای برخی دیگر مناسب نیست. بهترین روش برای کشف این امر که کدام راه برای فردی مناسب می باشد، شناخت بدن فرد می باشد. افراد باید سیستم بدن خود را بشناسند تا با توجه به آن مناسب ترین راه را انتخاب کنند. در این مقاله با بررسی روش های خانگی چاق شدن صورت با شما در سایت دکتر هوشنگی همراه هستیم.

روش های خانگی چاق شدن صورت

آیا روش های خانگی چاق شدن صورت برای همه افراد مناسب است؟

همان طور که پیش تر گفته شد بهتر است افراد قبل از انتخاب روش های خانگی برای چاق شدن صورت خود، علت آن را شناسایی کنند. برای مثال برخی افراد به صورت ژنتیکی صورت های لاغری دارند. اما بعضی از افراد به علت بیماری های زمینه ای مانند تیرئید پر کار دچار این عارضه می شوند. بدیهی است که هر کدام از این موارد، روش های متناسبی برای چاق شدن صورت را به همراه دارند. اما در این مقاله، فارغ از درمان های پزشکی، تنها راه هایی که مناسب برای اکثریت افراد هستند را بررسی می کنیم.

روش های خانگی چاق شدن صورت

ماساژ صورت

ورزش کردن همان طور که برای بدن تغییراتی را به همراه دارد، برای صورت نیز به همان ترتیب عمل می کند. چرا که صورت هم از عضلات و ماهیچه هایی تشکیل شده که با ورزش های به خصوص تا حدودی قابل تغییر هستند. اما ورزش های مربوط به صورت بیش از ورزش های بدن نیازمند تداوم می باشد. یعنی اگر امروز شروع به ورزش صورت کردید، باید تا مدت زمان مشخص و نسبتا طولانی آن را انجام دهید. ورزش های صورت غالبا با دو انگشت به کمک بالا کشیدن پوست همراه است. این عمل در طولانی مدت، نه تنها عضلات را درگیر می کند، بلکه به نوعی لیفت و جوان سازی پوست را هم در بر می گیرد. همچنین ورزش هایی نظیر چرخاندن زبان به صورت دورانی در دهان و باد کردن صورت و رها کردن پس از چند ثانیه هم بسیار تاثیرگذار هستند.

روش های خانگی چاق شدن صورت

استفاده از ماسک های صورت

ماسک های متفاوت صورت، که قابلیت شفاف کردن و جوان سازی پوست را دارند، می توانند به چاق شدن صورت نیز کمک کنند. برای مثال یکی از ماسک های کمک کننده به این منظور، ماسک های تشکیل شده از غلات و نشاسته هستند. این مواد مغذی نه تنها به تغذیه بهتر پوست کمک می کنند، بلکه با روشن شدن آن، به آن ظاهری پر تر نیز می بخشند. ماسک های طبیعی مانند میوه ها هم منلع بسیار خوبی برای این امر هستند. ماسک های میوه ای به دلیل وجود آنتی اکسیدان های طبیعی و کلاژن سازی در پوست صورت، به پر تر شدن عضلات آن کمک شایانی می کنند.

روش های خانگی چاق شدن صورت

تغذیه مناسب

شاید بتوان تغذیه مناسب را به عنوان بهترین راه برای پر کردن صورت های لاغر معرفی کرد. همان طور که تمامی عضلات بدن به تغذیه وابسته هستند، عضلات صورت هم با رعایت این امر پر تر خواهند شد. برای نمونه خوردن میوه هایی مانند سیب، لبنیات، عسل و دیگر مواد غذایی مشابه، بهترین درمان برای چاق شدن صورت های لاغر می باشند. اما مصرف این مواد غذایی نیز مانند ورزش های مربوط به صورت، باید از تداوم برخوردار باشند. مصرف مواد پروتئینی هم در چاق شدن صورت موثر می باشد. مانند مصرف ژله که دارای مقادیر زیادی از ژلاتین بوده و صورت را پر می کند.

ترک دخانیات

مصرف دخانیات، یکی از مهم ترین عوامل در لاغر شدن صورت می باشد. با توجه به نحوه کشیدن سیگار و استفاده مداوم از آن، عضلات زیر گونه در حال تکرار مداوم یک عمل می باشند. به همین علت در همان نواحی که درگیر این امر هستند، عضلات و ماهیچه ها لاغر می شوند. همچنین مصرف سیگار پوست را از حالت جوانی و روشن بودن خارج می کند.

روغن گیاهی

روغن های گیاهی غالبا درمان بسیاری از مشکلات هستند. این روغن ها اگر به صورت طبیعی تهیه شوند، دارای خاصیت فوق العاده ای برای چاق شدن صورت هستند. روغن نارگیل و بادام تلخ برای موها و صورت به یک اندازه قابل استفاده و مفید می باشند.

مصرف آجیل

آجیل ها به دلیل وجود ترکیبات مغذی، دارای خاصیت پر شدگی صورت های لاغر می باشند. بهتر است برای این منظور هر روز به صورت مشخص تعدادی از آجیل های متفاوت را مصرف کنید. این مورد علاوه بر سلامت بدنی، هدف شما برای چاق شدن صورت را تسریع می بخشد.

جوانه گندم و سبوس برنج

این دو مورد در تمامی فروشگاه ها و عطاری ها موجود هستند. دسترسی به جوانه گندم و سبوس برنج با توجه به هزینه مناسب آن، بسیار راحت می باشد. استفاده از این دو مورد، به طرق مختلف امکان پذیر است. برخی آن ها را در ماست مخلوط کرده و به مدت بیست دقیقه بر روی پوست صورت قرار می دهند. برخی دیگر نیز با آب ولرم این عمل را انجام می دهند. همچنین این دو در شیر هم قابلیت بسیار بالایی برای پر کردن صورت های لاغر دارند.

قرص های ویتامین

بسیاری از افراد تنها با مصرف ویتامین های لازم برای بدن، به این هدف می رسند. ویتامین هایی نظیر ویتامین ای، برای چاق شدن سریع ترین راه هستند. اما استفاده از این ویتامین ها نیازمند تشخیص پزشک بوده و به صورت دیگری جایز نیست.

مصرف مداوم سیب زمینی آب پز

سیب زمینی چنانچه به صورت آب پز مصرف شود، بسیار مغذی بوده و برای پر شدن صورت های لاغر بسیار مناسب است. اما استفاده مداوم این ماده مغذی به صورت سرخ شده سلامت بدن شما را تهدید می کند. اگر چه هدف از این مقاله ارائه راه های چاق شدن صورت است، اما پیش از هر روشی، حفظ سلامت بدن در اولویت می باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست

10 درصد تخفیف همه خدمات برای مراجعه کنندگان از طریق وب سایت

راه ارتباطی ما با شما و رزرو نوبت whatsapp