رینوپلاستی بینی گوشتی

امروزه یکی ازکارهایی که برای زیبایی صورت انجام می گردد، متناسب سازی بینی درون صورت و یا رفع مشکلات ظاهری بینی می باشد. یکی از راههای جراحی زیبایی صورت، جراحی بینی می باشد. یکی از انواع بینی که مورد جراحی بینی قرار می گیرد، بینی گوشتی می باشد. در این مطلب راجع به رینوپلاستی بینی گوشتی برایتان توضیحاتی را ارئه می دهیم.

بینی گوشتی چیست؟

بینی گوشتی دارای پوست ضخیم و غدد چربی فراوان می باشد. این نوع بینی معمولا دارای غضروف و استخوان بینی ضعیفی می باشند. این افراد از لحاظ ظاهری دارای نوک بینی افتاده می باشند. روش های قدیمی جراحی تاثیر زیادی در اصلاح این نوع بینی نداشتند. زیرا که با گذشت زمان، پس از عمل جراحی، بینی به فرم قبل خود بر می گردد.

بینی گوشتی در سه قسمت مختلف می‌تواند بزرگ باشد.

  • پل بینی
  • پایه پل بینی
  • نوک بینی

قبل از عمل هر کدام از این قسمت‌ها مورد بررسی قرار گرفته و در حین جراحی بینی اصلاح می شود.

رینوپلاستی بینی گوشتی

در حین عمل جراحی بینی استخوان‌های بینی باریک می گردد. سوراخ‌های بینی کوچک شده و یا سر و نوک بینی باریک‌تر شود. این عمل باعث می‌شود بینی فرم جذاب‌تری پیدا کند.

انواع پوست های ضخیم

در حقیقت پوست های ضخیم به سه گروه تقسیم می شوند شامل :

  • پوست با چربی زیر جلدی زیاد
  • پوست با لایه درم ضخیم
  • پوست با فعالیت و تعداد زیاد غدد چربی پوست

چگونه پوست ضخیم بر عمل بینی گوشتی تأثیر می‌گذارد؟

غضروف و استخوان بینی، ساختار و فرم آن را تعیین می کند. طی جراحی بینی با تغییر یکی یا هر دو این اجزا شکل و فرم بینی را تغییر می دهند. پوست بینی مانند پوشش برای ساختار بینی میباشد. در بینی گوشتی این پوست ضخیم می باشد. وقتی که این پوست ضخیم تر باشد، دیدن ساختار زیرین آن مشکل تر می باشد. بهمین جهت کار جراح متخصص بینی برای بهبود فرم این نوع بینی هاخیلی سخت تر می باشد. معمولاً جهت اصلاح فرم و ساختاربینی از پیوند غضروف استفاده می‌گردد. با این روش می‌توان برخی از نقص‌های کوچک بینی را مخفی نمود.

این مسئله را بدانید که چنانچه پوست ضخیم، چرب و غضروف های ضعیف دارید، انتظارات شما از نتایج جراحی بینی باید واقع بینانه باشد.  بدانید که امكان كاهش اندازه بینی در این موارد محدود می باشد. گاهی جهت اصلاح فرم و زیباتر نمودن بینی نیاز به تقویت اسكلت غضروفی بینی و در نتیجه افزایش اندازه بینی می باشد.

بینی‌های استخوانی و گوشتی چه خصوصیاتی دارند؟

هر چقدر بینی باریکتر باشد طی جراحی بینی سریعتر کوچک می شود. اگر بینی شما باریک می باشد، با گذشت زمان به فرم دلخواه بهتری از بینی دست خواهید یافت. البته این مدل بینی ها مشکلاتی هم خواهند داشت. بهعنوان مثال میتوان به مورد زیر اشاره نمود.

هر چه بینی باریکتر باشد پوست آن نازک تراست. در بینی با پوست نازک ممکن است اصلاح فرم بینی خیلی راحت تر باشد. سریعتر به فرم مورد نظر بینی دست یافت. اما کوچکترین بی نظمی، اشتباه و یا ناهماهنگی در حین عمل در چهره قابل دیدن می باشد. این مسئله هنگامی‌که فرد پوست نازک و غضروف بزرگ و قوی در زیر آن داشته باشد بسیار علنی و مشخص است.

پوست ضخیم در بینی گوشتی این مشکل را ندارد. پوست ضخیم، برخی نقص های کوچک بینی را نشان نمی دهد. در این نوع بینی اصلاح بینی سخت تر از بینی استخوانی می باشد. زیرا در زیر این پوشش ضخیم بینی خطوط و زوایای بینی نمایش داده نمی شود.

مشکل دیگری که ممکن است به وجود ‌آید، زمانی است که بخواهیم بینی گوشتی را به اندازه قابل توجهی کوچک کنیم. بینی‌های گوشتی را نمی توان به مقدار دلخواه و یا با سرعت دلخواه کوچک نمود. در این بینی ها، فضای بین استخوان‌های بینی و پوست پس از گذشت مدتی، توسط بافت‌های جای زخم پر می‌شوند. نتیجه این عمل، بینی با اندازه کوچک‌تر ولی فرمی بی‌نظم و بدون حامی می باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست

10 درصد تخفیف همه خدمات برای مراجعه کنندگان از طریق وب سایت

راه ارتباطی ما با شما و رزرو نوبت whatsapp