ریسک مرگ درجراحی بینی

تقریبا تمام افرادی که قصد دست یابی به چهره ایده آل خود دارند به جراحی بینی فکر کرده اند. مسئله ای که در بسیاری از سایتها به آن هیچ اشاره ای نمی گردد، عوارض این جراحی ها می باشد. با اینکه عمل جراحی بینی یک عمل زیبایی می باشد ولی مانند سایر جراحیها ریسک مرگ بر اثر جراحی را دارد.

معمولا کسانی که می خواهند عمل جراحی را انجام دهند به مزایا و خطرات آن خیلی فکر می کنند. خطرناکترین مسئله ای که می توان به آن فکر نمود مرگ می باشد. امروزه با پیشرفت علوم پزشکی احتمال این مشکل خیلی پایین آمده است. در این مطلب ما به ارائه اطلاعاتی راجع به این مشکل و علل آن می پردازیم.

آیا عمل جراحی بینی می تواند موجب مرگ شود؟

پاسخ به این سوال ساده است ولی توضیحاتی دارد. درعمل جراحی بینی مانند سایر عمل های جراحی ریسک مرگ وجود دارد. درست است که درعمل جراحی بینی ریسک مرگ وجود درد ولی این نکته را باید بدانید که درصد موفقیت این عمل بسیار بالا می باشد. سایر جراحیها هم باوجود خطر مرگ انجام می گردد. میزان مرگ و میر هم در آنها بسیار کم می باشد.

در گذشته به دلیل عدم وجود دستگاهها و تکنولوژی پیشرفته در حین جراحی و بخصوص در هنگام بیهوشی افراد زیادی جان خود را ازدست می دادند. مثلا ممکن بود بیش از اندازه از داروهای بیهوشی استفاده می گردید. این افزایش موجب مرگ در حین جراحی می گردید.

همچنین در گذشته به دلیل اینکه دستگاه های پشتیبان در حین عمل ضعیف تر بودند، این احتمال وجود داشت که سیستم تهویه و اکسیژن رسانی به فرد به درستی انجام نشود. این عامل باعث بروز مرگ شخص در حین انجام جراحی بینی شود. امروزه با پیشرفت علم وتجهیزات جراحی این مشکلات به حداقل رسیده است.  وضعیت سلامتی شخص در طول عمل بینی همواره توسط دستگاه های پیشرفته به پزشک متخصص نشان داده می شود.

علت مرگ در عمل بینی چیست؟

بیهوشی غیر استاندارد

یکی از مهمترین دلایل مرگ در حین عمل جراحی استفاده اشتباه از مواد بیهوشی در حین عمل جراحی می باشد. این مسئله علاوه بر بالابردن ریسک مرگ ممکن است موجب اغما و یا مشکلات جانبی برای فرد گردد. متخصص بیهوشی در حین عمل باید با تجربه باشد و از وضعیت سلامتی بیمار کاملا آگاه باشد.

اختلال در عملکرد دستگاه و تجهیزات اتاق عمل

دومین عامل مرگ و میر در حین عمل جراحی اختلال در عملکرد دستگاه و تجهیزات اتاق عمل می باشد. بعنوان مثال میتوان به مورد زیر اشاره نمود.

اگر در اتاق عمل به ناگاه نیاز به دستگاههای اضطراری بوجود آید و آن دستگاه اختلالی داشته باشد. به احتمال زیاد بیمار فوت می نماید.

برای کاهش احتمال بروز عوارض مربوط به عمل جراحی چه باید کرد؟

خوشبختانه امروزه ریسک مرگ و میر در متقاضیان این عمل زیبایی بسیار کاهش یافته است . از عللی که می توان برای این مسئله اعلام نمود پیشرفت متد و تجهیزات جراحی می باشد.

از دیگر راهکارهایی که میتوان برای کم کردن این ریسک انجام داد، انتخاب پزشک متخصصی که دقت و تجربه بالایی دارد. سعی کنید قبل از انجام عمل حتما درباره پزشک مورد نظر خود تحقیقات کافی را انجام دهید.

سخن پایانی

برای کاهش ریسک مرگ در عمل جراحی بینی حتما اقدامات و آزمایشات قبل از عمل را جدی بگیرید. با این آزمایشات بسیاری از مشکلات احتمالی پیدا می شوند و کاهش می یابند. با این آزمایشات حتی مشخص می گردد که بسیاری از افراد نمی توانند این عمل را انجام دهند. علاوه بر جدی گرفتن آزمایشات قبل از عمل، در انتخاب پزشک خود دقت کنید. سعی کنید قبل از انتخاب پزشک معالج، تحقیقات و پرس و جو از کلینیک و پزشک مورد نظر داشته باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست

10 درصد تخفیف همه خدمات برای مراجعه کنندگان از طریق وب سایت

راه ارتباطی ما با شما و رزرو نوبت whatsapp