در حال حاضر ما می خواهیم بر روی برخی از شایع ترین علل از دست دادن دندان تمرکز کنیم.

تصادفات وسایل نقلیه

درگیر شدن در یک تصادف رانندگی یا حتی تصادف دوچرخه می تواند منجر به آسیب جدی به دهان و صورت شود و به طور بالقوه باعث از دست دادن دندان شود. تصادفات دوچرخه سواری و تصادفات موتورسیکلت می تواند بسیار شدید باشد

حوادث لغزش و سقوط

اگر دچار لغزش یا افتادن بدی از نوعی شوید، این امر همچنین می تواند منجر به آسیب جدی به دهان و دندان شود و می تواند منجر به از دست دادن دندان یا آسیب شدید دندان شود که نیاز به کشیدن دندان را دارد.

آسیب های شغلی

برخی از مشاغل خطرناک تر از مشاغل دیگر هستند، به ویژه مشاغل ساختمانی یا مشاغل صنعتی. این غیرمعمول نیست که افراد در اثر یک حادثه شغلی دچار آسیب به صورت یا سر شوند. این نوع صدمات بسته به ماهیت حادثه به طور بالقوه می توانند باعث از دست دادن دندان شوند.

تماس و ورزش رزمی

هر دو ورزش تماسی (مانند فوتبال، هاکی) و ورزش های رزمی (مانند بوکس، هنرهای رزمی مختلط) می توانند منجر به آسیب های جدی برای رقبا شوند. این یکی از خطرات این فعالیت های ورزشی است که چه در سطح حرفه ای، چه در سطح دانش آموزی یا صرفاً برای تفریح ​​انجام دهید.

درگیری فیزیکی و ضرب و شتم

اگر مورد حمله قرار گرفتید یا وارد یک دعوا یا زد و خورد شدید، احتمال آسیب دیدگی وجود دارد. صدمات جدی به صورت و دهان ممکن است منجر به از دست دادن یک دندان یا گاهی اوقات چندین دندان شود.

بیماری لثه

لثه های ناسالم در نهایت می توانند منجر به مشکلاتی برای دندان های شما شوند. به عنوان مثال، ممکن است در نتیجه بیماری لثه و تحلیل رفتن لثه، دندان ها لق شوند و احتمال افتادن آنها بیشتر باشد.

پوسیدگی عمده دندان

حفره های جدی و پوسیدگی دندان می توانند به ساختار دندان آسیب زیادی وارد کنند که احتمال شکستن و افتادن دندان ها در اثر گاز گرفتن و جویدن ساده بیشتر است.

کشیدن دندان های ضروری

زمانی که دندانی عفونی است و نمی توان آن را نجات داد، یا اگر دندانی به شدت پوسیده و آسیب دیده باشد، بهترین گزینه برای درمان، کشیدن دندان به جای ترمیم آن است.

گزینه های درمانی برای از دست دادن دندان

هنگامی که فردی یک دندان یا چندین دندان را از دست می دهد، گزینه ایده آل برای درمان می تواند متفاوت باشد. به طور کلی، گزینه های خوب برای رفع از دست دادن دندان شامل بریج و پروتز دندان است. در طول فرآیند مشاوره، می‌توانیم روش‌های مختلفی را برای ترمیم دندان‌های از دست رفته بررسی کنیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست

10 درصد تخفیف همه خدمات برای مراجعه کنندگان از طریق وب سایت

راه ارتباطی ما با شما و رزرو نوبت whatsapp