جراحی بینی بسته

عمل جراحی فرایندی است که طی آن بخش از بدن طی یک پروسه درمانی جهت زیبایی و یا درمانی جراحی می گردد. یکی از عملهای رایج جهت زیبایی و یا درمان ، جراحی بینی یا رینوپلاستی می باشد. امروزه رینوپلاستی به دو روش مختلف انجام می پذیرد. عمل جراحی باز و جراحی بینی بسته. برای آشنایی با جراحی بینی بسته و جراحی بینی به روش بسته بدون تامپون با ما همراه باشید.

جراحی بینی

امروزه در بسیاری کشورها مانند ایران یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی است که فارغ از جنسیت افراد طرفداران زیادی دارد. نکته مهم درباره این جراحی این می باشد که برای انجام رینوپلاستی حتما باید سن رشد گذشته باشد. این جراحی در گذشته صرفا برای کوچک کردن بینی بوده است و برای آن از غضروف و استخوان بینی کاسته می شد. این نوع عمل مشکلات زیادی ممکن بود بهمراه داشته باشد. مشکلاتی همچون مشکلات تنفسی و تغییر شکل های نامطلوب بینی ممکن بود رخ دهد. ولی در روشهای نوین این گونه مشکلات به ندرت دیده می شود.

جراحی بینی بسته

یکی از انواع عمل های جراحی ترمیمی بینی می باشد. تمامی برشهای این عمل در داخل بینی انجام می پذیرد. برشی بر روی کلوملا انجام نمیگرد. پوست بینی به میزان کمی از اسکلت بینی جدا می گردد. کلیه اقداماتی که برای عمل بینی انجام می پذیرد از داخل حفره های بینی انجام می پذیرد. این عمل دید محدودتری نسبت به عمل باز دارد و تغییرات وسیعی بر روی بیمار ایجاد نمی گردد. مدت زمان انجام این نوع رینوپلاستی کمتر از نوع باز می باشد.

مزایای عمل بینی به روش بسته

رینوپلاستی بسته بخاطر مزایای فوق العاده ای که دارد انتخاب اول جراحان بینی در بسیاری از عملها می باشد. از مزایای این روش می توان به موارد زیر اشاره نمود.

  • کاهش مدت زمان جراحی
  • همینطور کاهش دوره نقاهت
  • کاهش میزان تورم
  • عدم برش در ناحیه کلوملا
  • زخم بعد از جراحی بینی در بیرون وجود ندارد

کاندیدای مناسب عمل بینی به روش بسته

در این روش رینوپلاستی فقط می توان ایرادات ظاهری بینی از بین برود و تغییرات زیادی نمیتوان در بینی انجام داد.  مناسب ترین افراد جهت انجام این نوع عمل کسانی هستند که ایرادات بینی آنها جزئی می باشد. افرادی بینی آنها مشکلات ساختاری بزرگ دارد این نوع جراحی به کارشان نمی آید.

نکاتی درباره جراحی بینی به روش بسته

رینوپلاستی بسته با ایجاد برش هایی در داخل بینی انجام می پذیرد.

این جراحی همانند جراحی باز تحت بیهوشی  کامل انجام می پذیرد.

این نوع جراحی و برش ها از طریق سوراخهای بینی انجام می پذیرد.

اینروش به علت عدم ایجاد برش در بیرون بینی یک روش درمانی نیمه تهاجمی می شمارند.

معایب عمل بینی به روش بسته

نیاز به مهارت افرون تر

این روش درمانی-زیبایی بدون بند کردن پوست انجام می گردد در این روش جراح از طریق احساس و ظاهر بیرونی بینی از طریق دهانه های بینی تغییرات را انجام می دهد. بنابراین اگر خواهان این نوع عمل می باشید باید نزد جراح متخصص این نوع روش درمانی بروید.

 محدودیت در موارد اصلاحی

این روش برای افرادی که نیاز به تغییرات جزئی دارند توصیه می شود. با این روش نمیتوان موارد اصلاحی زیادی را انجام داد. و فقط تغییرات جزئی را می توان انجام داد.

 دشواری مشاهده بینی در حالت طبیعی

در رینوپلاستی بسته پوست بینی کشیده می شود و غضروف بینی تحریک می گردد. بنابراین مشاهده وضعیت طبیعی بینی در این حالت دشوار می باشد.

جراحی بینی به روش بسته بدون تامپون

از نظر آمار جهانی، عمل بینی بیشترین درصد را در میان عمل های زیبایی دارد. از گذشته تا کنون افراد بسیاری عمل بینی را بهترین عمل زیبایی برای تغییر چهره خود در راستای زیبا تر شدن می دانند. عمل بینی در گذشته تنها به روش جراحی های سخت انجام می شد. اما در سال های اخیر انواع متفاوت و ساده تری از این عمل انجام می شود. عمل های بینی که نیاز به بیهوشی نداشته و تنها از طریق تزریق و دیگر روش های ساده تر انجام می شوند. عمل بینی را با نام رینوپلاستی نیز می شناسند. این عمل با تغییر در حالت استخوان های بینی، آن را متناسب چهره فرد می کند. همچنین مشکلات تنفسی و اختلالاتی در این زمینه را بر طرف می سازد. در ادامه به توضیحاتی در این باره می پردازیم.

جراحی بینی به روش بسته بدون تامپون

عمل بینی بدون تامپون

تامپون وسیله ای است که پس از جراحی در بینی قرار می دهند. این وسیله مانع خون ریزی می شود. اما برداشتن آن پس از مدتی برای بیماران بسیار دردناک می باشد. به همین جهت در سال های اخیر بدون تامپون نیز عمل جراحی بینی صورت می گیرد. تامپون موجب می شود خون ریزی متوقف شود. به این دلیل احتمال عفونت پس از جراحی در بینی افراد کاهش می یابد. اما به دلیل فشار بالایی که تامپون به بافت های نرم بینی وارد می کند، برداشتن آن دردناک است. این وسیله برای دیگر اعمال جراحی غیر از بینی نیز، بسیار استفاده می شود. اما استفاده نکردن از تامپون مشکلاتی را نیز به همراه دارد. برای مثال یکی از شایع ترین مشکلات آن، انسداد تنفس افراد می باشد. زمانی که جراحی تمام می شود، خون ریزی به دلیل زخم های ایجاد شده بسیار است.

در این حالت هر چه این خون ریزی در راه های بینی بیشتر باشد، تنفس فرد سخت تر خواهد شد. همچنین خون ریزی می تواند تورم و کبودی در بینی و زیر چشم ها و صورت فرد را افزایش دهد. رطوبتی که توسط خون ریزی در بینی ایجاد می شود، به عفونت آن کمک می کند. با همه این توضیحات، به دلیل دردناک بودن تامپون بسیاری از افراد ترجیح می دهند این وسیله را پس از جراحی استفاده نکنند. اما راه هایی برای این امر وجود دارد. یعنی با پیشرفت پزشکی، تجهیزاتی برای مقابله با عوارض ناشی از این امر به وجود آمده است. در ادامه به این امر می پردازیم.

جراحی بینی به روش بسته بدون تامپون

جراحی بینی با استفاده از تامپون

تامپون همان طور که پیش تر گفته شد برای جلوگیری از خون ریزی استفاده می شود. این وسیله به مدت سه الی چهار روز پس از جراحی راه های خونی را می بندد. همچنین با جلوگیری از رطوبت در بینی و تجمع خون، عفونت را از بین می برد. در این نوع از عمل ها، به دلیل عدم استفاده از تامپون، نیاز به بستن راه های خونی و زخم های ایجاد شده می باشد. این راه با بخیه زدن به سوراخ های بینی و گوشه های آن است. مهم ترین مزیت این نوع از عمل، عدم احساس درد بوده که به همین دلیل خواسته افراد بسیاری می باشد.

همچنین این گونه عمل ها، موجب می شود دیگر در بینی بوی بد ایجاد نشود. چرا که تامپون با بستن راه های خونی، موجب ایجاد بوی بد می شود. با استفاده از بخیه های لازم به نواحی زخم، تنفس فرد نیز بسیار آسان خواهد شد. اما یکی از مهم ترین دلایل استفاده از این روش بینی، پایداری فرم آن است. یعنی پس از پایان جراحی به دلیل عدم استفاده از یک جسم خارجی و بخیه به گوشه های بینی، شکل و فرم نهایی آن حفظ می شود. پس از جراحی به دلیل فرم دهی جدید استخوان های نرم به راحتی تغییر حالت می دهند. با استفاده از تامپون این تغییر حالت بسیار شایع است. اما با استفاده از بخیه این امر بسیار کاهش می یابد.

توصیه های پیش از جراحی بینی به روش بسته بدون تامپون

پس از معاینات لازم و تشخیص پزشک برای جراحی بینی شما بدون تامپون، این روش برگزیده می شود. یعنی انتخاب این روش تنها به سلیقه و خواست افراد نیست. بلکه بیش از هر چیز تشخیص پزشک بسیار مهم است. تشخیص این امر توسط پزشک متخصص گوش و حلق و بینی انجام می شود. اگر شکا فردی باشید که پس از جراحی احتمال خون ریزی کمتری داشته باشید، این عمل برای شما مناسب است. اما پس از پایان جراحی نیز رعایت برخی نکات بسیار مهم می باشد. یکی از این نکات عدم استفاده از دارو های رقیق کننده خون می باشد. مانند آسپرین و مصرف نوشیدنی های الکلی مه بسیار مضر هستند. پس از جراحی دست زدن به نواحی جراحی شده بسیار خطرناک می باشد. در هنگام خوابیدن باید سر را کمی بالا تر قرار دهید. در این صورت التهاب و تورم در نواحی مورد نظر کاهش می یابد.

پس از جراحی که بینی توسط گچ پوشیده شده، از استحمام خودداری کنید. همپنین استعمال دخانیات نیز برای تنفس شما بسیار تهدید آمیز می باشد. اما مصرف مواد مغذی در این زمان توصیه می شود. چرا که استفاده از مواد خوراکی پروتئینی و سبزیجات و میوه ها، که دارای ویتامین هستند، بهبود شما را سرعت می بخشد. در این حالت با رساندن مواد پروتئینی به استخوان های بینی فرصت بازسازی بیشتری داده می شود.

قیمت جراحی بینی به روش بسته بدون تامپون

جراحی زیبایی بینی یکی از عمل هایی است که از بیشترین بی ثباتی برخوردار است. این به معنای عدم تعیین هزینه ای مشخص برای این جراحی است. یعنی هیچ فردی نمی تواند به طور مشخص، هزینه ای را برای این عمل تعیین کند. چرا که در کلینیک های زیبایی هر متخصصی بر اساس تجربیات، موقعیت کلینیک و دانش خود هزینه ها را مشخص می کند. همچنین شرایط فردی نیز تاثیر بسزایی در این هزینه ها دارد. برخی از افراد دارای بینی های گوشتی بوده که این موضوع، جراحی را سخت تر می کند. پزشک پس از معاینه و مشاوره به فرد، او را از سختی عمل آگاه می کند. برای بینی های استخوانی که فرم دهی آسان تری دارند در اکثر مواقع هزینه ها کمی پایین تر می باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست

10 درصد تخفیف همه خدمات برای مراجعه کنندگان از طریق وب سایت

راه ارتباطی ما با شما و رزرو نوبت whatsapp