میل به جوانی یکی از امیالی است که در همه انسانها وجود دارد. دانشمندان هم سعی زیادی برای یافتن راهی برای جوان ماندن می کنند. راههای زیادی ابداع گردید که بیشتر این راهها برای از بین بردن نشانه های پیری می باشد. چین و چروک پوست یکی از مهمترین علایم ظاهری پیری می باشد. برای رفع این مشکل شیوه های زیادی ابداع گردیده است. دو روش پرطدفدار برای این درمان تزریق بوتاکس و فیلر پوستی می باشد.

کاربردها

هردو این روشها تقریبا کاربرد یکسانی دارند. هر دو این روشها برای درمان چین و چروکهای متفاوت روی صورت و سایر نقاط بدن استفاده می شود. هر دو هم از طریق تزریق انجام می گیرند.

این دو روش هر دو معایب و مزایایی دارند.

بوتاکس و فیلر

بوتاکس

بوتاکس یک نوع سم رقیق شده حاصل از باکتری ها می باشد. این نوع درمان بیش از دو دهه است که یکی از محبوبترین روشها برای رفع چین وچروک های پوست در سراسر دنیا استفاده می شود.

بوتولیسم نوع A علاوه بر رفع چین و چروک، برای درمان میگرن، درمان اختلالات عصبی که باعث ضعف عضلانی می گردند و برخی دیگر بیماریها استفاده می گردد. این نوع درمان با استفاده از بلاک کردن ایمپالسهای عصبی در محل تزریق باعث فلج شدن آن بخش می گردد.

بوتاکس بیشتر برای رفع چین و چروک در مناطقی که به علت حرکت عضلات در آن بخش ایجاد شده اند استفاده می شود. این چین و چروکها اغلب در اطراف دهان و چشم ایجاد می گردد و با گذشت زمان و بالا رفتن سن عمیق تر می شوند. با تزریق بوتاکس عضلاتی که اطراف این چین و چروها هستند، فلج می شوند و دیگر باعث عمیق شدن چین و چروکها نمی گردند. این تزریق ها در داخل عضلاتی ایجاد می گردد که عامل ایجاد چین وچروک می باشند .

فیلرهای پوستی

فیلر هم چروک های پوست را درمان می کند. بیشترین مصرف این نوع تزریق برای درمان خطوط لخند می باشد. البته برای صارف دیگر هم استفاده میگردد. از جمله این مصارف می توان به موارد زیر اشاره نمود.

  • پر کردن لب  گونه
  • محو کردن اسکارهای پوستی
  • افزایش حجم برخی اجزای دیگر
  • اصلاح برآمدگیهای بینی
  • فیلرها مانند بوتاکس تزریق می ردند. مدت زمان ماندگاری متفاوتی دارند و بین ۴تا ۱۸ ماه دوام دارند.
  • معمولا فیلرها از موادی می باشند که در بدن جذب می گردند. فیلرها علاوه بر قابل جذب بودن در بدن،  باعث تحریک سلولهای پوست می گردند.

تفاوتهای بوتاکس و فیلر

مشاهده نتیجه

در درمان بوتاکس نتیجه درمان حدود یک هفته بعد از تزریق مشاهده می گردد. در درمان فیلر به محض تزریق نتیجه قابل مشاهده است.

 میزان ماندگاری

هر دو این روشها روشهای موقتی می باشند. به طوری که مدت ماندگاری بوتاکس تقریبا بعد از ۳تا۴ ماه می باشند. ولی مدت ماندگاری فیلر بسته به انواع مصرفی آن ۴ تا ۱۸ ماه ماندگاری دارند. بنابراین می توان گفت از نظر ماندگاری اثر فیلرها طولانی تر از بوتاکس می باشد.

عوارض جانبی

خطرات و عوارض جانبی فیلر به مراتب بیشتر از بوتاکس می باشد.

هزینه

بسته به برندی که از هردو مورد استفاده می شود قیمت آنها متفاوت می باشد.

در پایان

از نظر ماندگای فیلر های پوستی نتایج بلند مدت تری در مقایسه با بوتاکس دارند. در عین حال فیلرها عوارض جانبی بشتری دارند. این دو روش برای درمان مشکلات متفاوتی استفاده می شوند و در نواحی مهتلفی استفاده می شوند. این روشها می توانند به عنوان روشهای مکمل انجام گردند. حتی می توانند مکمل همدیگر باشند.

فارغ از هر مسئله ای باید توجه داشته باشیم که هر دو این تزریق ها برای گرفتن بهترین نتیجه باید توسط پزشک متخصص ومجرب انجام پذیرد. در غیر این صورت ممکن است نتایج غیر قابل درمانی برای شما اتفاق بیافتد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست

10 درصد تخفیف همه خدمات برای مراجعه کنندگان از طریق وب سایت

راه ارتباطی ما با شما و رزرو نوبت whatsapp