بررسی متد All on 4 در زعفرانیه

Dental implants

کاشت دندان به شیوه All On 4 که یکی از مدرن ترین متد ایمپلنت می باشد. در بیمارانی که نیاز به جایگذاری دندانهای کامل یک یا دو فک دارند به علت سرعت بیشتر و قیمت کمتر نسبت به ایمپلنتهای قدیمی طرفداران خاصی پیدا کرده و هر روز هم طرفداران بیشتری پیدا میکند.

انواع ایمپلنت در زعفرانیه: اصطلاح All On 4  به علت  قرار گرفتن فقط ۴ ایمپلنت در هر فک به این روش گفته می شود. پیچ ها در این شیوه به صورت زاویه دار در فک قرار می گیرد تا بالاترین میزان استحکام را پیدا نماید. باید توجه کرد که در این روش دندانها ثابت می باشندو بصورت دائمی در محل خود فرار می گیرند. این پروتز شامل ۱۰ تا ۱۴۰دندان می باشد و آنرا می توان طی ۲۴ ساعت پس از کاشت و جایگذاری ایمپلنتها بر روی آنها قرار داد. بهمین دلیل به این شیوه ایمپلنت یک روزه هم گفته می شود.

چرا ایمپلنت All On 4

برای بهبود بیمارانی که دچار پوسیدگی بسیار شدید در تعداد زیادی از دندانهایشان و به دنبال آن از بین رفتن دندانها شده اند، همچنین برای بیمارانی که به علت شکستگی های بد و یا بیماری های لثه دندانهای خودرا از دست داده اند، این متد یک تکنیک راحت می باشد. اگر بیماری تراکم استخوانی پایین داشته باشد و یا به علت بیماریهایی نظیر دیابت و پوکی استخوان قادر به پیوند استخوان نباشد، بیشترین مورد درمان توسط این متد را دارد. دندانهای حاصل از این متد بی نهایت به دندانهای طبیعی شباهت دارندو کارایی آنها تقریبا با هم برابر می باشد.

در فک پایین کانالهای عصبی فک بیشترین تراکم را دارا می باشند و در فک بالا حفره های سینوسی بیشترین فضای فک را اشغال نمو ده اند. در این متد ۴ عدد ایمپلنت به صورت زاویه دار درون استخوان فک قرار داده می شوند، تا بدون آسیب رساندن به کانالهای عصبی  و حفره های سینوسی دندان جدید نصب گردد.

  یکی از مسایلی که در ایران متاسفانه بسیاری از افراد درمان ایمپلنت را نمی توانند انتخاب نمایند هزینه بسیار بالای آن می باشد. در صورتی که هزینه کلی در متد All On 4 بی نهایت کمتر از ایمپلنت قدیمی می باشد.  تقریبا هزینه نصف می گردد.

مراحل کاشت دندان با تکنیک All on 4

انواع ایمپلنت در زعفرانیه: پیش از شروع کاشت دندان با تکنیک All On 4، برای یافتن محل دقیق کاشت ایمپلنت توسط پزشک متخصص نیاز به یک سی تی اسکن از هر دوفک می باشد. سپس ۴ ایمپلنت در جای خود قرار داده می شود. در برخی افراد برای انجام این عمل فرد مورد نظر بیهوش شده و عمل کاشت  انجام می گردد. در صورتیکه عمل کاشت با موفقیت انجام گردد ۲۴ ساعت بعد از کاشت پروتز موقت روی ایمپلنت ها سوار خواهد شد. طی این تکنیک بعد از نهایتا ۴ روز فرد به زندگی نرمال خود بر می گردد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست

10 درصد تخفیف همه خدمات برای مراجعه کنندگان از طریق وب سایت

راه ارتباطی ما با شما و رزرو نوبت whatsapp