به دلایل مختلف ممکن است دندانهای خود را از دست بدهید.عمده ترین دلیل که اکثر افراد آن را تجربه میکنند پوسیدگی بیش از حد دندان است. وقتی دندان بیش از حد  دچار پوسیدگی گردد و اقدامی برای درمان آن نگردد، احتمالا نیاز به درمانهای مختلف و پیچیده دارند. یکی از این روش های درمانی عصب کشی می باشد. در حین درمان عصب کشی لایه داخلی دندان خالی می گردد. این مسئله باعث مشکلات زیاد جانبی ای می گردد که یکی از آنها از دست دادن دندان می باشد. در این حالت نیاز به درمانهای جایگزین دندانمانند ایمپلنت دندان می باشد. در صورتی که این درمانها انجام نپذیرد یک سری عوارض ممکن است برای فرد رخ دهد.

ایمپلنت

در قدیم وقتی افراد دندان خود را ازدست می دادند باید با دندانهای مصنوعی جای خالی را پر می نمودند. که این درمان مشکلات خود را داشت. از این مشکلات می توان به لق شدن پروتز بمرور زمان بر اثر تحلیل استخوان فک اشاره نمود. که این مسئله خود در تغذیه و صحبت کردن تاثیر بدی داشت. اما درزمان حال درمانی به مراتب بهتر و با دوام تر ابداع شده و می توان گفت که این درمان انقلابی است در درمان دندانهای پوسیده.

ایمپلنت در کلینیک دکتر هوشنگی زعفرانیه را می توان به این صورت تعریف نمود که : یک دندان مصنوعی دائمی برای قراردان بجای پروتزهای قدیمی می باشد. که عملکرد آن درست مانند دندانهای اصلی بدن می باشد.

محبوبیت ایمپلنت

امروزه درمان ایمپلنت دندان به دلایل متعددی که بارها به آنها اشاره شده است، جزء محبوبترین روش های دندانپزشکی می باشد. دلایلی همچون:

  • طول عمر بالا
  • استحکام
  • ثبات

این دلایل و دلایل بسیار دیگری از درمان ایمپلنت وجود دارند. این موارد مهمترین ویژگی هایی هستند  که باعث افزایش ایمپلنت دندان شده است.

عوارض از دست دادن دندان و ایمپلنت نکردن آن چیست؟

  • بیماری لثه.
  • تحلیل استخوان فک.
  • از دست دادن اعتماد به نفس.
  • به هم خوردن نظم سایر دندان ها.
  • احساس درد هنگام خوردن و جویدن.
  • ظاهر ناخوشایند، چروکیدگی و پیری زودرس.

مزایای ایمپلنت دندان

مهم ترین مزیت انتخاب درمان ایمپلنت دندان میتوان حمایت از سلامت فک می باشد.  با استفاده از این درمان در کلینیک دکتر هومن هوشنگی در زعفرانیه تهران استخوان فک قوی و سلامت باقی می ماند.  این وضعیت تاثیرات مثبتی بر روی سلامت دهان ودندان و شکل صورت همزمان با گذشت سن دارد.

ایمپلنت های دندانی دارای ظاهری طبیعی می باشند و عملکرد دندان های واقعی را دارند. همانگونه که در بالا اشاره نمودیم این درمان دوام بالاتری نسبت به سایر درمانها داشته و به طور میانگین طول عمری ۲۵ ساله دارد.

نکته پایانی

مشکلات از دست دادن دندان و قرارندادن جایگزین مناسب همچون ایمپلنت دندان به شدت حائز اهمیت است. تقریبا تمام دندانپزشکان به بیمارانشان توصیه می کنند، بلافاصله پس از کشیدن دندان اقدام به کاشت ایمپلنتهای دندانی کنند. این مشکلات تاثیرات زیادی بر ظاهر و چهره افراد دارند. علاوه بر آن مشکلات بسیاری را برای سلامت دهان و دندان و به تبع آنها سایر اعضای بدن مانند قلب به وجود می آورند.

درمان ایمپلنت دندان در کلینیک دکتر هومن هوشنگی در زعفرانیه تهران بسیار مهم است. باید حتما توسط متخصصین با تبحر و با تجربه انجام شود تا مشکلی در حین درمان به وجود نیاید.

اگر سوال دیگری در رابطه با کاشت ایمپلنت دندان از ما دارید کامنت کنید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست

10 درصد تخفیف همه خدمات برای مراجعه کنندگان از طریق وب سایت

راه ارتباطی ما با شما و رزرو نوبت whatsapp