فعالیت هایی که پس از جراحی ارتوگناتیک باید از آنها اجتناب کرد

پس از انجام عمل جراحی ارتوگناتیک، بیماران باید از خوردن غذاهای جامد خودداری کنند. دهان بسیار ظریف است، بنابراین بیماران باید در مورد هر چیزی که مربوط به دهان است بسیار حساس باشند. علاوه بر این، مسواک زدن و نخ دندان کشیدن با توجه به کارهای انجام شده دشوار خواهد بود و دستورالعمل های ویژه ای برای تمیز نگه داشتن دندان های شما پس از جراحی ارتوگناتیک ارائه خواهد شد.

همچنین مهم است که بیماران از فعالیت‌های فیزیکی شدید و همچنین استفاده از محصولات تنباکو و الکل خودداری کنند، زیرا همه این‌ها می‌توانند تأثیر منفی بر تجربه کلی بهبود شما داشته باشند. در طول مشاوره قبل از جراحی، اطلاعات دقیقی در مورد بایدها و نبایدهای مختلف بعد از عمل دریافت خواهید کرد.

جراحی ارتوگناتیک

عوارض جانبی رایج بعد از جراحی ارتوگناتیک

برخی از شایع ترین عوارض بعد از جراحی ارتوگناتیک عبارتند از:

  • درد، ناراحتی و درد
  • خستگی و گیجی
  • کبودی
  • تورم
  • آب دهان
  • گلو درد
  • خونریزی دهان و بینی
  • اسپاسم فک و عضله
  • بی حسی چانه، گونه ها و لب ها

سخنی در مورد رژیم غذایی شما پس از جراحی ارتوگناتیک

همانطور که در بالا ذکر شد، دندان ها، لثه ها و فک شما نسبت به درد و ناراحتی بسیار حساس هستند، بنابراین رژیم غذایی شما باید برای تطبیق با آن تغییر کند. در بیشتر موارد، بیماران مجبورند از یک رژیم غذایی مایع که از طریق سرنگ یا نی در دهان استفاده می شود، استفاده کنند.

بیماران به تدریج، ماه به ماه، دوباره غذاهای جامد را به رژیم غذایی خود وارد می‌کنند و با غذاهای نرمی که ابتدا نیازی به جویدن زیادی ندارند شروع می‌کنند و پس از بهبودی کامل به مواد جامد ترد یا جویدنی برمی‌گردند. بیماران باید این خوراکی ها را آهسته وارد برنامه غذایی کنند.

در هفته اول پس از جراحی ارتوگناتیک چه انتظاری داریم؟

در روزهای اول بهبودی پس از ارتوگناتیک، بیماران بیشترین میزان درد و ناراحتی را تجربه خواهند کرد. تورم، آب‌ریزش آب دهان و مشکلات بی‌حسی به طور مشابه در طول این مدت، و مشکلات خواب ناشی از درد فک، بیشتر خود را نشان خواهند داد. از بیماران خواسته می شود تا بر روی استراحت و سلامتی تمرکز کنند و از کمپرس سرد / کیسه یخ همانطور که برای رفع تورم، کبودی و درد توصیه می شود استفاده کنند. این ایده خوبی است که در هفته اول بهبودی، یکی از عزیزانتان در کنار شما باشد تا در خانه کمک کند و در حین بهبودی، سایر اشکال حمایت را ارائه دهد.

تا پایان سه ماه چه انتظاری داریم

تا ماه سوم، بیماران باید دوباره از غذاهای جامد استفاده کنند (البته غذاهایی که باعث درد یا فشار زیادی نمی‌شوند) و در مورد تحرک فک و احساس سلامتی کلی متوجه گام‌های بزرگ رو به جلو شوند. با تکمیل جراحی دهان و بهبودی بیماران، بخش ارتودنسی این فرآیند جراحی می‌تواند ادامه یابد و تراز دندانی و ظاهر کلی لبخند شما در این فرآیند بهبود یابد.

دکتر هومن هوشنگی جراح خوب
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست

10 درصد تخفیف همه خدمات برای مراجعه کنندگان از طریق وب سایت

راه ارتباطی ما با شما و رزرو نوبت whatsapp