قبل از عمل بینی چه باید کرد؟

یکی از راههای جراحی زیبایی صورت، جراحی بینی می باشد.  این عمل بنا به دلایل مختلف انجام میگردد. این عمل  با متناسب نمودن سایز بینی و صورت با هم یگر وهم چنین با از بین بردن نواقص بینی باعث زیبایی چهره می گردد. برای انجام این عمل یک سری اقداماتی نیاز می باشد که باید قبل از عمل بینی انجام داد. قبل از جراحی تغییر شکل بینی، مراحل مختلفی وجود دارد که بیماران می توانند جهت بهبود سریعتر محل انجام عمل، کم کردن عوارض پس از جراحی و کاهش خطرات احتمالی انجام دهند. در این مقاله به برخی از مهمترین اقدامات که قبل از انجام جراحی بینی باید انجام گردد، برای شما شرح می دهیم.

رژیم غذایی

یکی از اقدامات مهم که در هفته های قبل از جراحی بینی توسط فرد متقاضی عمل باید رعایت گردد، رعایت رژیم غذایی می باشد. تغذیه مناسب و مملو از مواد غذایی مقوی، مواد معدنی و ویتامین ها در سرعت بهبودی وبه دنبال آن کاهش خطرات احتمالی برای عفونت در منطقه جراحی بی نهایت موثر می باشد. مکمل های خاصی که برای این موقعیت به افراد توصیه می گردد، شامل ویتامین A، ویتامین C و بروملین می باشد.

بر عکس این مواد یک سری مواردی می باشند که موجب کاهش سرعت بهبودی و افزایش عوارض جراحی  می شوند. بنبراین از خوردن و نوشیدن این مواد باید قبل و بعد از اجام جراحی بینی جلوگیری نمود. این قبیل مکمل ها شامل مکمل های حاوی ویتامین E ، زنجبیل و غیره می گردند و به هیچ وجه آنها را قبل از جراحی و در دوران نقاهت از آنها نباید استفاده گردد.

ازنوشیدن مشروبات الکلی هم بشدت خودداری نمایید. الکل در توانایی متابولیزه کردن مواد در کبد را اختلال ایجاد می نماید. بنابراین پزشکان به شما توصیه اکید می نمایند که از مصرف مشروبات الکلی خودداری نمایید.

داروها

قبل از انجام جراحی در صورتی که دارویی را مصرف می کنید حتما به پزشک معالجتان اطلاع دهید. برخی داروها می توانند موجب مشکلاتی برای شما در حین عمل و یا بعد آن گردند. بعنوان مثال داروی آسپرین و یا ایبوپروفن موجب رقیق شدن خون می گردند. رقیق شدن خون خود موجب مشکلاتی در حین عمل و بعد از آن می گردد. برخی داروها هم می تواند موجب مشکلاتی در پروسه بییهوشی گردند. بنابراین حتما در صورتی که هر گونه درویی را مصرفمی نمایید، قبل از عمل به پزشک اطلاع دهید.

مصرف دخانیات

بر عکس آسپرین، مصرف تنباکو و دخانیات موجب کاهش جریان خون در بدن می گردند. بعد ازعمل اکسیژن زیادی به محل عمل نمی رسد.  بنا براین افرادی که دخانیات استفاده می نمایند، دچار مشکلات بیشتری در محل زخم می گردند. این افراد حداقل دو هفته قبل و بعد از جراحی بینی از استعمال دخانیات بخصوص سیگار و قلیان باید خودداری کنند.

توصیه می گردد دو هفته تا  دو ماه بعد از عمل بینی از استعمال دخانیات جلوگیری نمایند. توتون موجب تنگ شدن عروق خونی می گردند. با تنگ شدن عروق خونی، عملیات خونرسانی به نقاط آسیب دیده دچار مشکل م گردد. در نتیجه پروسه ترمیم محل جراحی به تاخیر می افتد.

 آماده سازی برای بهبود عمل بینی

بهبود جراحی بینی وابسته به شرایط بدنی فرد و میزان وخامت منطفه مورد عمل می باشد. با توجه به شرایط بدنی فرد بهبود منطقه عمل ممکن است تا چندین هفته طول بکشد. معمولا توصیه می شود که این افراد بمدت دو هفتته بعد از عمل از کار خود بگذرند. بهتر است که تا دو هفته بعد از عمل حتی برای کارهای شخصی خود یک نفر به این افراد کمک نماید.

رژیم غذایی روز جراحی بینی

در این روز و روزهای بعد از عمل خوردن غذاهای سفت ممنوع می باشد. برای این افراد حداقل تا دو هفته بعد از عمل خوردن غذاهای تند ممنوع می باشد. به این افراد غذاهای دیر هضم توصیه نمی شود. این افراد باید مقدار زیادی نوشیدنی را آن هم بدون استفاده از نی میل بنمایند.  این افراد از خوردن میوه های اسیدی  و میوه هایی که موجب افزایش ترشح اسید معده می گردند باید خودداری نمایند. بعد از عمل بینی حتما از آب کرفس و آناناس به جهت کمک آنها به بازسازی و ترمیم سریعتر زخم های محل عمل بینی میل بنمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست

10 درصد تخفیف همه خدمات برای مراجعه کنندگان از طریق وب سایت

راه ارتباطی ما با شما و رزرو نوبت whatsapp