نکاتی درباره ایمپلنت دندان- بخش چهارم

بنا به دلایل مختلف ممکن است دندان خود را از دست بدهید. دلایلی همچون عدم رعایت بهداشت دهان و دندان، عدم درمان پوسیدگی دندان، ضربه دیدن، بیماریهای لثه و غیره. برای جایگزینی این دندانهای از دست رفته در دندانپزشکی راههای مختلفی می باشد. راههایی همچون دندانهای مصنوعی (پروتز) و ایمپلنت. در یک سری مطلب به بررسی سوالات رایج درباره درمان ایمپلنت دندان صحبت نمودیم. در این مطلب هم به یک سری دیگر از این سوالات می پردازیم.

 

در صورت از دست رفتن سه دندان مجاور یا دندان های بیشتر آیا امکان جایگزینی آن با تعداد کمتر ایمپلنت دندانی وجود دارد

بله. امکان اینکه دو ریشه مصنوعی ایمپلنت دندانی را به صورت پایه قرار داد و سه تاج یا تعداد بیشتری بر روی آن قرار داده شود .بسته به شرایط ناحیه وجود دارد. ولی تحقیقات زیادی پیشنهاد می‌کنند که برای هر دندان از دست رفته در صورت امکان یک ریشه مصنوعی جایگزین شود تا نتایج وضعیت بهتری حاصل گردد.

طول مدت درمان ایمپلنت چقدر میباشد

زمان مرحله جوش خوردن ریشه مصنوعی می تواند از ۳ ماه تا ۶ ماه بسته به کیفیت استخوانی ناحیه طول بکشد. این زمان در فک پایین به علت کیفیت بهتر استخوان ۳ تا ۴ ماه و در فک بالا ۴ تا ۶ ماه زمان نیاز دارد. بعد از آن شروع مراحل پروتزی می باشد . مشابه تمام کارهایی است که برای یک روکش معمولی در دهان بیمار انجام می شود.

مراحل پروتزی ایمپلنت شامل چه مواردی می باشد

شامل قالب گیری انتخاب رنگ و اندازه روکش با نظر بیمار به دندانپزشک صورت می گیرد. در این مرحله است که بیمار باید نظر خود را درباره ظاهر تاج ایمپلنت دندانی بدون هیچگونه رودرواسی بیان کند. این کار بدین علت است که در پایان کار بیمار از نتیجه آن خشنود و رضایت کافی داشته باشد.

بعد از کاشت درون کاشت دندانی چه نوع غذاهایی باید مصرف کرد

همانند سایر جراحی هایی که در حفره دهان انجام می گیرد، نیاز به استفاده از غذاهای نرم و خنک بلافاصله بعد از جراحی در طول درمان ترمیم می باشد. تا امکان خونریزی و هرگونه مشکل را کاهش دهد. مصرف بستنی معمولا گزینه‌ای است که پیشنهاد می گردد.

هنگام از دست رفتن دندان طبیعی به هر دلیلی ضربه یا پوسیدگی یا هر دلیل دیگر چه مدت وقت داریم تا ایمپلنت دندانی را جایگزین کنیم. بسته به شرایط ناحیه تا زمانی که فاصله توسط دندانهای کناری بسته نشود و استخوان کیفیت خود را از دست ندهد. امکان جایگزینی وجود دارد معمولاً تا دو ماه گفته می شود.

آیا کاشت ایمپلنت دندانی مستلزم وجود لثه سالم در افراد می باشد

بله. برای گذاشتن ایمپلنت دندانی باید شرایط سلامت بافت اطراف ایمپلنت را در نظر گرفت. هرگونه عفونت و التهاب در ناحیه مورد جراحی موفقیت درمان را تحت تاثیر قرار می دهد. علاوه بر آن سایر نواحی موجود در حفره دهان نیز باید شرایط نرمال داشته باشند. چرا که باکتری ها می تواند از ناحیه ناحیه دیگر منتقل شود.

هزینه درمانی ایمپلنت دندانی شامل چه مواردی می باشد

هزینه ایمپلنت دندانی شامل قطعات ایمپلنت دندانی هزینه جراحی هزینه لابراتور هزینه پروتز می باشد. در بعضی موارد نیاز به مواد دیگر مثل پودر استخوان غشا و غیره نیز می باشد. در صورتیکه به درمان‌های جانبی و کمکی مانند سینوس لیفت در فک بالا  و یا پیوند استخوان نیاز باشد هزینه متفاوت می گردد.

اگر سوال دیگری در رابطه با ایمپلنتولوژیست از ما دارید کامنت کنید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست

10 درصد تخفیف همه خدمات برای مراجعه کنندگان از طریق وب سایت

راه ارتباطی ما با شما و رزرو نوبت whatsapp